The MotherBox je bezdrátová nabíječka pro všechny smartphony

Ačkoliv se už v minulosti objevily různé koncepty na bezdrátové nabíječky pro chytré telefony, většinou jejich realizace zkrachovala. Nicméně na crowdfundingovém portálu IndieGoGo se objevil projekt zvaný The MotherBox, který slibuje bezdrátové nabíjení pro všechny smartphony. Můžete bezdrátově nabíjet iOS i Android zařízení současně, aniž byste potřebovali napájecí kabely.

Aby vám bezdrátové nabíjení fungovalo, stačí k mobilnímu telefonu připojit speciální příslušenství. Jedná se o přijímač, který se zapojí do přítomného portu pro kabelovou nabíječku. Ale nemusíte se obávat toho, že byste k smartphonu museli ještě tahat nějaké přebytečné zařízení, protože přijímač snadno skryjete pod nasazený kryt.

motherbox01

Zdroj: IndieGoGo

Poté připojíte hlavní část bezdrátové nabíječky do sítě a stáhnete si mobilní aplikaci. Jakmile položíte telefon vedle bezdrátové nabíječky The MotherBox, začne se baterie automaticky nabíjet. Hlavní výhodou je, že smartphone nemusí být ve fyzickém kontaktu s hlavní částí bezdrátové nabíječky.

Vzdálenost mezi bezdrátovou nabíječkou a smartphonem ovlivňuje rychlost nabíjení, tudíž čím dále položíte mobilní telefon, tím déle se bude baterie nabíjet.

motherbox gif

Zdroj: IndieGoGo

Aktuálně má projekt na IndieGoGo přes 91 tisíc dolarů, a to tvůrci požadovali pouze 25 tisíc dolarů. Do konce projektu zbývá ještě 17 dní, a tak na konto ještě nějaké ty dolary přibydou. První kusy bezdrátové nabíječky, která stojí 159 dolarů, budou mít podporovatelé doma už během letošního září.

Zdroj: IndieGoGo

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru