Dnes vyšlo 1 článků

S tímto minimalistickým mobilem o velikosti kreditní karty nenapíšete ani zprávu, ani e-mail

Smartphone je nenahraditelnou součástí našeho života. Spolehnout se na něj můžete i v okamžiku, kdy se potřebujete zorientovat v neznámém prostředí. Vyhledáváte přes něj informace a zůstáváte díky němu v kontaktu s lidmi. I když je chytrý telefon na jednu stranu velice užitečný, na druhou stranu jsou systémy zanesené různými aplikacemi, kvůli nimž jen ztrácíte čas. Z tohoto důvodu vznikl The Light Phone.

The Light Phone je mobilní telefon o velikosti kreditní karty, na jehož displeji jsou zobrazené pouze číslice a čas. Opravdu se jedná o nejjednodušší telefon na světě, který dokáže přijímat a uskutečnit hovory, uložit až devět čísel a ukázat čas. A to je vše. Žádné textové zprávy, e-mail, ani cokoliv jiného.

Zařízení pracuje v síti 2G GSM. Podle výrobce výdrž baterie je tři dny v pohotovostním režimu. Pracuje na holé verzi platformy Android. Dodávat se bude v černé a bílé variantě.

The Light Phone se objevil už v roce 2015 na crowdfundingovém portálu Kickstarter. První várka telefonů se dostala k majitelům už v lednu. Nyní společnost spustila předobjednávky, a tak si můžete zakoupit telefon sami za 150 dolarů. A prodej bude zahájen koncem května, ale prozatím pouze v USA.  

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru