The KMPlayer: Konečně univerzální přehrávač multimédií!

The KMPlayer: Konečně univerzální přehrávač multimédií!

Mnoho pokročilejších uživatelů stojí před volbou, jaký zvolit přehrávač multimédií. Někteří se spokojí s Windows Media Playerem, jiní sáhnou třeba po populárním WinAMPu. My vám v tomto článku představíme přehrávač, který takové popularity jako předchozí dva zmiňované zřejmě nedosahuje, ale přesto rozhodně stojí za vyzkoušení.

Co to vlastně je?

The KMPlayer je korejský multimediální přehrávač pro operační systém Windows, který vychází ze známého linuxového mplayeru (alespoň pokud jde o knihovny). Aby se to nepletlo, tak existuje i přehrávač KMPlayer, který je ovšem určený pouze pro GNU/Linux a funguje jako nadstavba (mimojiné) na zmiňovaný mplayer. Pokud tedy budete vyhledávat jakékoliv dodatečné informace, musíte uvést zcela přesný název. The KMPlayer, KMPlayer i mplayer jsou totiž svým způsobem úplně jiné programy a v tomto případě pouhé „the“ v názvu znamená rozdíl mezi Windows a Linuxem!

Navzdory tomu, že se dle našeho názoru jedná o jeden z nejlepších přehrávačů pro Windows, je šířen jako freeware a můžete jej tedy používat naprosto legálně zcela zdarma.

Konečné řešení pro všechny formáty

Jednou z největších výhod tohoto přehrávače je, že dokáže přehrávat ohromné množství různých formátů a to bez nutnosti dodatečně hledat, stahovat a instalovat kodeky. Zdaleka tedy není omezen na nejběžnější formáty jako WAV, MP3 a AVI, ale podporuje i třeba OGG, FLAC, FLV, 3GP, MP4 a mnoho dalších. Pravděpodobně se nikdy nesetkáte s formátem (samozřejmě jen pokud jde o video a zvuk), který by tento přehrávač neznal.

Milovníky stahování zřejmě potěší i skutečnost, že The KMPlayer se nebojí ani poškozených či neúplných souborů. Velmi příjemné je, že soubor můžete začít přehrávat dokonce i během stahování a tím omezit nepříjemné čekání na minimum.

Přidáme bassy a jemně zesílíme

Pomocí vestavěného ekvalizéru můžete měnit zvuk dle vlastní chuti. Na výběr máte buď z několika předvoleb jako třeba rock, techno, ska a reggae a nebo si můžete vytvořit i vlastní.

ekvalizér

Vestavěný ekvalizér vaši sousedé zřejmě nebudou zrovna milovat

Playlist se zásobou muziky

The KMPlayer umožňuje snadné vytváření a správu playlistů, která je opravdu intuivní a stačí doslova několik kliknutí. Vytvořené playlisty můžete ukládat, načítat a pochopitelně přehrávat. Díky tomu si můžete nachystat hudbu klidně i na celý večer a po celou tuto dobu nemusíte přehrávač vůbec otevřít. Velmi užitečné to může být například při pořádání párty..

playlist

Ukázka playlistu

Pojďme si hrát

Pokud si rádi hrajete a vše upravujete až do úplně nejoptimálnějšího stavu, tak vězte, že se pro vás The KMPlayer stane jedním z nejoblíbenějších programů vůbec. Umožňuje totiž nastavování skoro všeho, co si vůbec dovedete představit. Nastavení hlasitosti či sytosti a jasu obrazu asi není žádnou novinkou, ale třeba resynchronizace titulků již takovou samozřejmostí není a přitom se jedná o neuvěřitelně užitečný nástroj. Stalo se vám někdy, že titulky přesně neseděly a byly třeba o vteřinu posunuté? Od teď to již není problém! Můžete je posouvat s přesností na půl vteřiny a celý problém vyřešit několika stisky klávesy.

Změna rychlosti přehrávání se může proměnit v několikahodinovou zábavu, při které si poslechnete zrychleně i zpomaleně všechny své oblíbené písničky a nebo si pustíte několik scének ze svého oblíbeného seriálu a budete se smát hlasu jednotlivých postav. Některé z vás možná překvapí, jak se při zpomalování nebo zrychlování mění hlas..

Pokud naopak trpíte časovou tísní a několik hodin vám na zábavu rozhodně nezbývá, můžete si filmy nebo seriály pouštět zrychleně. Nejsme si jisti, zda to bude zrovna ten nejlepší zážitek, ale při menším zrychlení by to snad stravitelné i bylo.

zrychlení

Rychlost přehrávání lze měnit z menu nebo přímo z klávesnice

Závěrem

Multimediálních přehrávačů existuje opravdu mnoho – některé jsou více kvalitní, některé méně. Jejich funkčnost je ovšem obdobná a volba se tedy týká vlastně jen celkové uživatelské přívětivosti. Nejlepší je vyzkoušet jich co nejvíce a následně si vybrat takový, který vám vyhovuje nejvíce. Může to být třeba zde zmiňovaný The KMPlayer, ale také nemusí. Podělte se s námi v komentařích o svůj oblíbený přehrávač!

Komentáře

Nahoru