The Jolly Roger Telephone Company – bojuje proti reklamním hovorům

Otravní operátoři si nedají pauzu ani o svátcích. Schovávají se za neznámá čísla a naše zvědavost nás stejně přiměje hovor přijmout. Proti obtěžujícím hovorům bojuje firma The Jolly Roger Telephone Company. A jak?

Na obrazovce mobilního telefonu se objeví neznámé telefonní číslo. Nejste si jisti, zda to není hovor, který by vám mohl sdělit skvělou pracovní příležitost a tak hovor přijmete. Náhle se z telefonu ozve příjemný hlas, který vám chce nabízet levnější služby, ať už se týkají čehokoliv. Pokud s volajícím hovor rychle neskončíte, hovor může trvat klidně hodinu. Dostali jste se totiž do spárů pracovníků call centra, kde mají za úkol hovořit rychle, plynule a obsáhle. V nabytém dni je taková situace, s následkem zdržení, velmi nepříjemná. A co teprve, když čelíte takovému hovoru ve svátek? Zrovna si chcete odpočnout a trávit čas se svými nejbližšími, když tuto pohodouvou atmosféru přeruší vyzváněcí tón.

Snímek obrazovky 2017-12-27 v 10.09.42

Právě proti takovým nepříjemným hovorům se rozhodl bojovat programátor z USA , který založil formu The Jolly Roger Telephone Company. Jejím ůkolem je zdržet volajícího stejně tak, jako on chtěl zdržet vás. Telefonát je přijat, avšak vy vůbec nekomunikujete. Hovoří za vás nahrávka, kde jsou nahrány nejrůznější monology naznačující, že se jedná o komunikativního člověka, který se právě octl ve svém vlastním monologu. Operátor je pak trpělivý, otázky pokládá znovu a čas se tím stále prodlužuje.

A jak hovor probíhá?

Po přijetí hovoru robotem z firmy The Jolly Roger Telephone Company operátor řekne úvodní slovo a pak je na řadě nahrávka, která mluví za vás. V nějakých případěch je robot odhalen, ale ve většině hovorů to operátor ani nepozná. Firma The Jolly Roger Telephone Company všechny povedené nahrávky nahrává a následně je publikuje na svém webu.

Zdroj, text/foto: donotcallchristmas.com 

Zajímá se o psychologii, filozofii a online marketing. Studuje na vysoké škole marketingovou komunikaci. Nyní působí jako Trainee Online marketigu ve společnosti Seznam.cz. Ve volném čase spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla. Cíl je cesta, na které zdoláváte překážky, které vás posilují.

Komentáře

Nahoru