The Humble Weekly Sale: Machinarium a další adventury

Tento týden v The Humble Weekly Sale převažují hry české společnosti Amanita Design. Tyto hry by samostatně stály více než 1 tisíc Kč, takže pokud máte rádi adventury, tak čtěte dále. 

Hry za libovolnou cenu (1 dolar pro Steam klíče):

  • Samorost 2 (zatím Steam klíč nedostupný)
  • Machinarium
  • Lume
  • Windosill

Hry za 6 dolarů:

  • Shelter
  • Botanicula

Botanicula

Botanicula

Ve hře Botanicula musíte navigovat partičku lesních stvoření na cestě k záchraně jejich domova přes příšerami ne-nepodobných pavoukům. Již na první pohled vás zaujme výtvarný styl ruční grafiky kombinované s koláží.

Tato point-and-click adventura není o nesmyslném kombinování předmětů, ale o „klikání na všechno.“  Navíc jsou zde originální hádanky, které se neopakují.

Shelter

Shelter

Shelter je vskutku experimentální hra. Zhostíte se totiž role jezevčice, která se stará o svoje mládata. Snaží se pro ně najít nový domov a přitom musí čelit mnoha nebezpečím.

Narazíte zde na plno problémů – od lesních pořárů přes dravce až po překročení řeky. Navíc jsou zde problémy s potravou. Není těžké ho nalézt, ale je ho dost pro každého?

Machinarium

Machinarium

Machinarium je další úžasná point-and-click adventura ze studia Amanita Design. To jde poznat i na grafickém provedení, která je typická pro toto českého nezávislé studio. V roce 2009 vyhrál v soutěži Independent Games Festival v kategorii vizuální umění.

Každý lokace je malým uměleckým dílem, kde lze nalézt plno deitalů. A díky ozvučení, které je neméně kvalitní než vizuální stránka je zde i perfektní atmosféra.

Lume

Lume

Ústřední postavou této adventury je holčička, která se snaží vyřešit všechny záhady, které ji zanechal její děda v domě. Většinou je řeší formou miniher. Nicméně to není to, čím tato hra nejvíce vyniká. Nejzájimavější je totiž grafické zpracování, kdy je celý titul vytvořen z papíru a kartonu.

Windosill

Windosill

Prozkoumejte svět plný nemožných divů v desíti animovaných, navzájem odlišných prostředí. Zde musíte využívat desítky různých předmětů, ale i příšer, abyste vyřešili náročné hádanky a mohli se posunout dále.

Samorost 2

Samorost_2

Samorost 2 je pokračování hry Samorost 1, která je dostupná zdarma. Stejně jako u Machinarium a Botanicula, i v tomto případě se jedná o point-and-click adventuru, kde musíte pomoci malému vesmírnému trpaslíkovy nalézt jeho psa, kterého mu unesli mimozemštané.

zdroj: blog.humblebundle.com

Komentáře

Nahoru