The Forest: Horrorová hra z prostředí ostrova plného kanibalů

Jedete si letadlem na dovolenou se svým synem. Najednou se něco pokazí, a vaše letadlo spadne. Jste v bezvědomí. Vzbudíte se, a jenom vidíte, jak vašeho syna unáší nějaký záhadný domorodec.

Přesně tak vypadá intro k indie horrorové hře The Forest. Hra se odehrává na neznámém ostrově, který můžete (a musíte) prozkoumat. Zajímavostí je, že i přes to, že se jedná o indie hru, tak má docela pěknou grafiku.

A o to více je zarážející, že na celé hře zatím pracují pouze 4 lidé. Ale to se vzhledem k rostoucí popularitě hry velmi rychle změní. Vždyť během měsíce ji komunita dokázala prosadit do Steam obchodu pomocí komunitní služby Greenlight.

Přežití

Jste sami a musíte přežít. K tomu je zapotřebí si postavit nějaký úkryt, kde budete nejenom přespávat, ale i ukládat svoje zásoby a shromažďovat materiály.  Na stavění jsou zde 3 hlavní suroviny – kmeny, větve a kameny.

Pomocí nich budete stavět skrýše, pasti, ohrady a mnoho dalšího. A kde tyto suroviny vzít? Musíte hledat. Nebo jednoduše pokácet stromy pomocí své sekery. Možností je mnoho.

Nicméně stavění není všechno – musíte i něco jíst. Můžete lovit králíky, chytat ryby nebo se dát na sběr ovoce. A noci jsou chladné – proto si musíte vydržovat oheň. A ten vám pomůže i v jiných ohledech…

Domorodci

Aby toho nebylo málo, tak na ostrově žije kmen kanibalů. A ti nejsou moc přívětivý. Při zkoumání ostrova na ně určitě narazíte. A nejednou. Budou se vás snažit najít vystopovat a zabít.

Navíc si musíte dávat pozor  na jejich teritorium – to je „přehledně“ označené pomocí kůlů s lidskými lebkami a končetinami. Když jste vstoupíte, tak si můžete být jisti, že vás čeká „menší“ problém.

theforest_domorodci

Domorodci se chovají „lidsky“. Někdy na vás zaútočí a někdy vás budou jenom nenápadně sledovat. Pokud v boji prohrávají, nebo si prostě nejsou jistý, tak jdou pro posily. A poté se vás opět pokusí vystopovat…

Alpha verze

Jedná se o další kousek do nyní velmi populárních horrorových her o přežití. A zatím to všechno zní velmi dobře. Ale má to jeden háček – není to ještě hotové. Hra je teprve v pre-alpha verzi.

Základy již fungují, ale to je tak všechno. Zatím je ve hře strašně moc bugů. Pokud i přesto si tuto hru chcete zakoupit (nyní stojí 15 eur, tedy asi 4 stovky Kč), tak tak můžete učinit na Steamu.

zdroj: survivetheforest.com, gamegrin.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru