Dnes vyšlo 15 článků

The Choose Water bottle: konec plastovým lahvím na vodu

The Choose Water bottle: konec plastovým lahvím na vodu

Vědci z Británie objevili nový způsob, jak uchránit přírodní krajinu od přebytečného plastu. Přišli s nápadem vytvořit lahev na vodu z papíru, která se po použití recykluje. Jedná se o lahev s názvem The Choose Water bottle, která bude určena k jednorázovému použití.

Dnes už se společnost snaží plastové výrobky omezovat. Přitom zapomíná na ten nejrozšířenější výrobek z plastu, kterým jsou plastové lahve. Životadárnou tekutinu konzumujeme z plastu zamořujícího a ničícího naší planetu. Tomuto paradoxu se snaží zabránit britští vědci. Jak? Vyrábějí jednorázové lahve na vodu z recyklovaného papíru.

Snímek obrazovky 2018-05-24 v 11.43.03

Jedná se o jeden z charitativních projektů, jehož činnost je směřování na nedostatek vody v Africe. Zároveň však firma přispívá k čistotě planety a eliminuje zamořování oceánů plastovým odpadem. Společnost, která The Choose Water bottle vyrábí, se jmenuje James Longcroft. Lahve jsou recyklovatelné a recyklované. Jsou z papíru, tudíž jsou neprůhledné. Tekutina uvnitř neprosákne, protože vnitřek lahve je vyrobený z voděodolného materiálu. Papír k výrobě lahví firma získává od jiných firem a voděodolný vnitřek si vyrábí sama. Veškerý zisk, který firma utrží, putuje na účely charitativního projektu Water For Africa. S nedostatkem vody se lidé žijící v Africe potýkají každý den. Není neobvyklé, že mají jen jeden vodní zdroj pro celou vesnici, který používají ke konzumaci i k hygieně.

Snímek obrazovky 2018-05-24 v 11.37.28

V budoucnu by tyto papírové lahve měly nahradit ty plastové. Nicméně ještě nějaký ten čas si budeme muset, než dojde k absolutnímu nahrazení. Ekologické smýšlení je pro budousnost planety a lidské civilizace nutné. Je to dobrý krok kupředu, nemyslíte?

Zdroj, text/foto: ch2oose.co.uk

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru