Dnes vyšlo 15 článků

The Angels Family: Obsah našich videí nám píše sám život

Rozhodně se neřadí mezi mainstreamové YouTubery. Dělají to jinak. Po svém. Do svých videí dávají kousek sebe. Je to dobře, nebo špatně? To je otázka. Objektivně mluví pouze čísla. Kanál The Angels Family odebírá téměř 14 tisíc odběratelů a všechna videa mají v součtu přes milion a čtvrt zhlédnutí. Zpovídaný Michal Aniol k tomu dodává: „Počet odběratelů a zhlédnutí za poslední půl rok jde hodně nahoru.“ Ve videích mladé rodiny se můžete těšit na každodenní příběhy táty Michala Aniola, mámy Evy Aniol, syna Jonáše Aniola a fenky Vendulky.

rodinaAhoj! Proč jste kanál pojmenovali PranksOfAngels? Vždyť moc prankových videí jsem ve vaší tvorbě neobjevil. Navíc mi přijde, že pranky jsou celkově na ústupu.

Ahoj, dobrá otázka… Zrovna před pár dny jsme po 2 a půl roce přejmenovali náš kanál na „The Angels Family“. Důvod byl takový, že se nás hodně lidí ptalo, proč máme v názvu slovo PRANK, když pranky vlastně vůbec netočíme. Je pravda, že ze začátku naší YouTube „kariéry“ jsme pár pranků natočili, nyní ale pranky vůbec neděláme. V současné době točíme videa o našem životě. Možná si teď někdo říká, proč název The Angels Family. Je to jednoduché. Naše příjmení má spojitost se slovem anděl – angel, z toho vznikl název The Angels Family, jelikož naše videa jsou o naší rodině. 😀

Z jakého důvodu jste opět zvolili anglický název? Má to nějaký hlubší smysl? Předpokládám, že většina sledujících je z Česka a Slovenska.

Žádný hlubší smysl to nemá. Rozhodli jsme se pro anglický název, protože to zní a vypadá lépe.  A také nám se to v anglické podobě více líbí. 😀 Navíc nás nesledují pouze Češi a Slováci, ale i diváci ze zahraničí například z Ruska, USA, Německa, Anglie, Polska, Rakouska a podobně.

11_finalYouTube kanál PranksOfAngels, nyní tedy The Angels Family, jste založili před více než dvěma lety. V současnosti máte u videí dohromady přes milion a čtvrt zhlédnutí. K tomu téměř 14 tisíc odběratelů. Jste s tímto stavem spokojeni?

Je to tak, jak říkáš. Točíme zhruba od května roku 2015. Od ledna roku 2017 se však hodně změnilo. Musím říct, že jsme se cca 2 roky hledali. Abych to upřesnil, 2 roky jsme různě experimentovali, natáčeli jsme různé skeče. Ze začátku pranky a občas i nějaké vlogy. Ale zjistili jsme, že natáčení vlogů z našeho života nás baví úplně nejvíc, proto jsme začali dělat čím dál víc vlogů. A světe div se, začalo se to líbit i lidem. A za zhruba půl roku nám přibylo asi 5000 fanoušků. A sledovanost jde také hodně rychle nahoru. Poslední půl rok je pro nás dost přelomový. Lidé nás dokonce začínají poznávat na ulicí, někteří po nás chtějí podpis a fotku. Další nám píšou, že naše videa jim vždy zlepší náladu, že je dokážeme rozveselit i když jsou smutní, nebo mají špatnou náladu. A to je přesně to, co nás naplňuje a motivuje dělat to, co děláme. Co se týče čísel. Počet odběratelů a zhlédnutí za poslední půl rok jde hodně nahoru, za což jsme moc rádi. A věřím, že toto je jen začátek. 😀

K tomu se nabízí další otázka. Jakou máte vizi do budoucna?

Naše vize je jasná. Natáčet videa, která budou naše fanoušky bavit. Snažíme se posouvat kvalitu videí stále dopředu. Nedávno jsme si pořídili novou kameru, nebo spíše foťák, Sony RX100 IV. Je dobré zmínit, že se nejedná o levnou záležitost, ale je třeba se stále posouvat dál. Chceme, aby naši fanoušci měli nejen radost z našeho obsahu, ale aby se jim líbila tvorba i po vizuální stránce. S touto kamerou nyní natáčí mnoho světově známých YouTuberů. Z toho plyne, že se chceme prostě neustále zlepšovat a děláme pro to maximum.

12_finalProč vlastně videa točíte? Při těchto číslech se asi nedá hovořit o tom, že byste na nich vydělávali.

😀 V našem případě je to o tom, že nás to baví. Já mám svou firmu, která mě živí, YouTube je náš koníček. Neděláme to kvůli penězům, ale proto, že nás to baví. Samozřejmě, pokud z YouTube nějaké „money“ jsou, jsme logicky rádi. A tyto peníze pak používáme na vylepšení techniky apod. Další z důvodů, proč natáčíme je ten, že v dnešní doba je plná špatností jako kriminality, neúplných rodin, domácího násilí apod. Proto chceme dnešní mládeži ukázat správný příklad, myslím si, dobře fungující a spořádané rodiny. Když se ještě vrátím k výdělkům. Začínají nás také v poslední době oslovovat i různé firmy s nabídkou spolupráce. Teď právě řešíme pár nabídek. Jak jsme řekli, začíná se to nyní doopravdy hodně hýbat, uvidíme, kam až to dotáhneme. 😀

Kdyby přišla nějaká konkrétní nabídka na spolupráci, přijali byste ji? Případně, za jakých podmínek?

Záleží, co by to bylo za nabídku … Pokud by se jednalo o něco, s čím bychom neměli problém, líbilo by se nám to, tak bychom do toho určitě šli. Jak jsme již zmínili, zrovna řešíme nějaké spolupráce na rok 2018, které se nám zamlouvají a z čeho máme dobrý pocit. Co se týče podmínek, je to vždy hodně individuální a nedá se to takto jednoduše napsat.

Tak to jsi nám zrovna moc nepřiblížili. 😀 Posuneme se teda kousek dál. Co jste se za dva roky, které jste na YouTube, naučili?

Naučili jsme se být kamarádi s kamerou. Pamatuji si na naše první video, kde jsme byli před kamerou trošku nervózní. Nyní je to jiné, před kamerou se cítíme skvěle, přirozeně, nedělá nám to už žádný problém. Navíc jsem se naučil pracovat v různých programech na střih videí. Průběžně jsem testoval různé programy, ale zatím jsem zakotvil u Vegas Movie Studio, protože splňuje vše, co potřebuji. Dále jsem se musel naučit pracovat s grafikou, jelikož tvorba miniatur na YouTube je hodně důležitá. Určitě nám natáčení dalo i to, že se umíme na videích čím dál lépe vyjadřovat, čím více člověk natáčí a pořád mluví, tak se stále zdokonaluje. A to nejen ve vyjadřování, ale i ve vystupování.

Výstřižek5_finalPodle čeho si vybíráte, co budete točit? Máte v tom nějaký systém, nebo postupujete intuitivně podle aktuálního rozpoložení a možností?

Nemáme žádný plán. Je to jednoduché. Když je nálada vezmeme kameru, a natáčíme. Jak jsme říkali, děláme hlavně vlogy z našeho života, takže v tomto případě není moc co plánovat, obsah našich videí nám píše sám život. 😀

Takže nemáte ani žádný harmonogram, podle kterého vydáváte videa? Když se něco zajímavého stane, tak to natočíte a hodíte na YouTube. Chápu to správně?

Přesně tak. Doopravdy nemáme žádný harmonogram. My vlastně natáčíme náš den takový, jaký je.  Někdy se v něm třeba nic moc extra neděje. A někdy zase naopak vznikne hodně zajímavé video plné srandovních a zajímavých okamžiků. Je to různé, my sami nevíme, co natočíme, když začínáme náš den natáčet. 🙂

Můžete stručně popsat, jak vlastně vypadá celý proces, než se video dostane na YouTube mezi diváky?

Hodně lidí si myslí, že je to hračka. Prostě člověk natočí video a práskne ho na YouTube. Ale není to tak. Logicky je nutné video natočit, ale to je na tom asi to nejlehčí. Potom přichází na řadu střih videa, a to trvá různě dlouho. Jakmile je video sestříhané, je třeba ho nahrát na YouTube a připravit na zveřejnění. Než video publikuju, je třeba ho ještě zoptimalizovat tak, aby ho našli i lidé, kteří nás nemají v odběrech – to znamená, udělat kvalitně titulek, popis a tagy. A to všechno SEO friendly. Prostě to udělat tak, aby video YouTube doporučoval atd. No a v neposlední řadě, je potřeba zpracovat miniaturu. A to zabere taky nějaký čas. Sečteno podtrženo, je to několik hodin práce. 🙂 Ale nás to baví, takže pohodička. 🙂

Čím si myslíte, že jsou vaše videa zajímavá? Prostě, proč točíte o tom, o čem točíte?

Jsme přirození. Na nic si nehrajeme. Nelžeme. Jsme takoví, jací jsme. A to je asi to, co se našim fanouškům líbí.

Inspirujete se u ostatních YouTuberů?

Sledujeme spíše zahraniční YouTubery. Upřímně, českou YouTube scénu moc nesledujeme, až na pár výjimek. V poslední době jsou to samé reakce, urážky, nadávky atd. A to se nám nelíbí, proto jsme hodně YouTuberů přestali sledovat a sledujeme spíše zahraniční tvůrce, kde se takové věci běžně neobjevují. V zahraničí si YouTubeři spíše pomáhají. Mrzí nás, že je to v česku naopak.

Máte představu o tom, kdo je váš typický divák? Jinými slovy, pro jakou cílovku videa tvoříte?

Myslíme si, že naši fanoušci jsou hlavně mládež a maminky. Soudíme to podle toho, kdo nám píše k videím, na Facebook, Instagram atd.

Většina videí je hodně osobních. Ukazujete tam svou domácnost, nákupy, volný čas. Co všechno jste ochotni ukázat na YouTube, a co už je tabu?

Těžko říct … Zatím jsme se nesetkali s tím, že bychom si řekli: „Ne, to nemůžeme natočit, to nemůžeme pustit do světa.“ Samozřejmě nedáváme, a nikdy nedáme, do videí žádné intimnosti. 🙂

Výstřižek3_finalNemáte strach, co vám řekne Jonáš, až bude dospělý? Upřímně. Mně by se vůbec nelíbilo, kdyby si kdokoliv mohl prohlížet střípky z mého života na internetu.

Nemáme z toho strach. Naopak, myslíme si, že to může třeba Jonáškovi v životě pomoct. Neděláme nic špatného, žijeme spořádaný život, nebude se mít za co se stydět. 🙂

Jaké jsou reakce okolí na vaše působení na YouTube?

Pouze kladné. Samozřejmě, že se najde pár lidí, kteří by do toho, co děláme, nešlo. Ale rodina a blízcí mají na naše videa kladný názor a podporují nás. 🙂

Výstřižek9_finalDíky moc za odpovědi!

Také děkuji, a to za celou rodinu. 😀

 

Někteří roboti už píší lepší články než lidé. Proto jsme si do redakce Objevit také jednoho robotického pomocníka pořídili. Pojmenovali jsme ho Ondřej Kolda, aby se cítil plnohodnotnou součástí týmu. Na druhou stranu, Ondřej Kolda o sobě prohlašuje, že je studentem Mediálních studií v Olomouci, a že žije. Takže kdoví, co jsme si to vlastně v internetovém obchodě koupili.

Komentáře

Nahoru