Dnes vyšlo 15 článků

Thajská vojenská vláda chce sledovat cizince přes SIM karty

Když cizinec vkročí do Thajska, budou veškeré jeho kroky sledovány vojenskou diktaturou. Země plánuje sledovat všechny cizince prostřednictvím speciálních SIM karet. Telekomunikační úřad oznámil, že každý, kdo nebude mít thajský pas, musí používat tuto SIM kartu.

Tento plán, který by mohl vstoupit v platnost do šesti měsíců, byl orgány odůvodněn tak, že země bojuje proti terorismu a teroristické činnosti.

smartphone-1284501_1280

Thajsko bude sledovat cizince přes SIM karty. Zdroj: Pixabay

„Budeme mít zvlášť SIM karty pro cizince a Thajce,“ řekl Takorn Tantasith, generální tajemník pro telekomunikaci v zemi. „Lokace na této kartě bude neustále zapnutá a nebude možné ji vypnout.“

Zahraniční i thajští uživatelé se musí při koupi SIM karty do mobilního telefonu zaregistrovat. Vojenská vláda, která se dostala k moci v roce 2014, posiluje dohled nad vysíláním a online aktivitou. Desítky lidí se ocitly ve vězení za politické materiály zveřejněné na sociální síti Facebook a dalších serverech.

Zdroj: The Daily Dot

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru