Texaský teenager během videohry udělal hloupý vtip. Teď mu hrozí několik let vězení

Texaský teenager asi vůbec nepřemýšlel, když utrousil velmi nevhodný vtípek v průběhu hraní počítačové hry. V Americe, neustále zneklidněné teroristickými útoky a masakry, se taková věc zkrátka nevyplácí.

Chlapec je již od března ve vazbě a čelí hrozbě osmi let vězení. Celé to začalo jako nevinná, ale nesmírně hloupá legrace. Justin Carter v únoru hrál svou oblíbenou populární hru The League of Legends – online fantasy multiplayer. Jiný hráč mu online poslal vzkaz, kde ho označil za šílence.

„Jsem šílený a chci sníst srdce dětí.“

Justinova odpověď měla být jen vtípkem: „Ano, mám fakt o kolečko víc. Mám v plánu vystřílet školu plnou dětí a pak si pochutnat na jejich ještě bijících srdcích.“ Ani zkratky „lol“ a „jk“ (just kidding – dělám si srandu) na dalších dvou řádcích ale nezastavily peklo, které pak vypuklo.

Kanaďanka, která Justinův post spatřila, to jako legraci nevzala. Vyhledala si Justinovu adresu v texaském Austinu a když zjistila, že se poblíž skutečně nachází základní škola, zavolala policii. Na Justina Cartera byla o pouhý měsíc později uvalena vazba, v níž se nachází doteď. Nedávné devatenácté narozeniny hoch oslavil za mřížemi.

Amerika – země masakrů ve školách

Justin byl obviněn z vyhrožování teroristickým útokem a pokud mu to bude prokázáno, hrozí mu až osm let vězení. „Ti lidé to myslí vážně. Chtějí mého syna zavřít za jeden sarkastický komentář,“ žasne Justinův otec Jack Carter.

„Ve světle současných událostí musíme brát výroky, jako byl ten Justinův, velmi vážně,“ říká ovšem austinský policejní detektiv. Naráží přitom na opakující se masakry na školách v USA, například nedávný masakr na škole v Newtonu v Connecticutu. Ve chvíli, kdy Justin utrousil osudový vtípek, byla tato událost v myslích Američanů ještě velmi čerstvá, a tak se jejich reakci snad nelze divit.

Noviny nečte, zprávy nesleduje – chlapec prý nevěděl, co dělá

Justinův otec tvrdí, že chlapec vůbec netušil, co se děje – byl prý jedním z těch dětí které nesledují zprávy, nečtou noviny a o dění kolem se nezajímají. Nevěděl prý, co dělá. Rodiče Justina Cartera již také spustili petici, která má prosadit propuštění Justina z vězení. V petici se mimo jiné uvádí, že příliš mnoho teenagerům byl již uvězněním zničen život pouze proto, že příliš přísné antiteroristické zákony popírají první dodatek deklarace – právo na svobodu projevu. Právě dnes s chlapcem probíhá soudní stání, které rozhodne o jeho dalším osudu.

Na čí stranu se přikláníte? Jednalo se skutečně jen o hloupý vtip nevědomého chlapce nebo měly státní orgány plné právo zasáhnout a jednaly správně?

Zdroj:

https://dailycaller.com/2013/06/27/texas-teen-makes-violent-joke-during-video-game-is-jailed-for-months/

Zdroj obrázku:

https://dailycaller.com/2013/06/27/texas-teen-makes-violent-joke-during-video-game-is-jailed-for-months/

Komentáře

  • MDraqunstein

    Twl wtf to sou kokotii :D

Nahoru