Tetování, které funguje jako fitness tracker

Že jde tetování dohromady s technologiemi, víme už dlouho. Motorola kdysi přišla s tetováním, kterým si můžete odemknout telefon. Jeden výzkumný tým přes něj zase sbíral pot pro výrobu energii. Žádnému z těchto nápadů se však zatím nepovedlo prorazit si cestu do běžného života.

Novou technologii, která by k tomu mohla mít dostatečný potenciál, vymyslel tým Chaotic Moon. Jejich tetování totiž funguje jako fitness tracker, a tak by mohlo nahradit fitness náramky.

Co tetování umí?

V rozhovoru s Techcrunch zástupce společnosti říká, že Tech Tat, jak svoje tetování nazývají, je vytvořené pomocí elektrovodivé barvy. Mělo by umět sledovat vaši srdeční frekvenci, puls a tělesnou teplotu.

chaotic_moon

Musíme vás však zklamat. Tým Chaotic Moon, který v létě koupila mezinárodní marketingová firma Accenture, vymýšlí podobné nápady pořád. Háček je v tom, že je jen ukáží veřejnosti jako zajímavý prototyp, ale už nebojují za to, aby se dostaly k běžným spotřebitelům.

„Tech Tat je skutečný fungující prototyp,“ popsal Ben Lamm, CEO společnosti Chaotic Moon. „Pokračujeme v rozvíjení tohoto konceptu a každý týden objevujeme další zajímavé věci.“

Lamm sice tvrdí taky to, že jsou opravdu odhodlaní dostat Tech Tat k běžným lidem, ale musíte to brát s rezervou. Začátkem letošního roku tvrdili úplně stejnou věc o svých dronech, ale slib nedodrželi.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru