Dnes vyšlo 15 článků

Teslabot: Muskovo rozhodnutí vyrobit si vlastního robota se stává realitou

Teslabot: Muskovo rozhodnutí vyrobit si vlastního robota se stává realitou

Tesla šokovala s tím, že vyrobí svého vlastního robota s názvem Teslabot se stejným počítačovým hardwarem, jaký vyvinula pro autonomní řízení.

V rámci online akce, která má nastínit plány umělé inteligence výrobce elektromobilů a energetik na využití neuronové sítě „Dojo“. Tým AI společnosti Tesla vedený Andrejem Karpathym vytyčil cestu, kterou se Tesla vydala při řešení obrovských výpočetních požadavků na autonomii. „Tesla je pravděpodobně největší světovou společností v oblasti robotiky, protože naše auta jsou v zásadě napůl vnímaví roboti s koly,“ říká generální ředitel Elon Musk.

“Dojo by měl být v provozu příští rok,” dodal. Je schopný unést kolem 20 kilo a na mrtvý tah téměř 80 kilo. Teslabot bude naprogramován tak, aby se pohyboval ne rychleji než 8 kilometrů za hodinu, řekl Musk. Bude používat stejnou technologii jako auto. Když argumentoval, že základem ekonomiky je práce, Musk uvažoval o univerzálním základním příjmu a světě, ve kterém fyzická práce bude volbou, ale nebudete ji muset vykoávat. V ideálním případě by Teslabot dělal nudné, opakující se a nebezpečné práce.

Tým hovořil o tom, že vyvinuli vozidla, která dokážou rozpoznat a zpracovat obrubníky a čáry na silnici, integrovat vidění z vozidla a vytvářet předpovědi z ptačí perspektivy, jak vypadá silnice v jejím okolí. Diskutovali o přesunu od označování objektů ve 2D prostředí třetí stranou k prediktivnímu označování 4D v čase a prostoru.

Místo toho tým Tesla AI vyvinul čip AI, který v roce 2018 popsal Musk jako „super kick-ass“, s nejnižší možnou latencí a extrémně vysokou šířkou pásma rozmístěnou v superpočítači zvaném Exapod. “Bude to nejrychlejší AI tréninkový počítač se čtyřnásobným výkonem za stejnou cenu, 1,3krát úsporným výkonem a 5krát menšími rozměry. Tohle bude počítač Dojo. Ale nejsme hotovi. Brzy montujeme naše první součástky a máme celý plán příští generace, o kterém už přemýšlíme,“ řekl Musk.

Zdroj, foto: archyde.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru