Tesla vyrábí elektrický minibus postavený na Modelu X

V poslední době je Elon Musk zaneprázdněný, protože se snaží přijít na to, jak přimět svět využívat obnovitelné zdroje energie a jak vybudovat udržitelnou dopravu. Elon Musk chce se svými plány reagovat na změny klimatu. Nicméně pro splnění svých cílů bude muset společnost Tesla vybudovat elektrickou městskou dopravu, a proto se nyní zaměřuje na výrobu plně autonomního elektrického minibusu postaveného na Modelu X.  

Elon Musk dne 20. července 2016 popsal ve svém blogovém příspěvku vizi pro autonomní elektrický minibus.

gxxd4kbslj8cawgz2kcx

Autonomní elektrický minibus Tesla, Zdroj: Jalopnik

„S příchodem autonomie bude mít smysl zmenšit velikost autobusů a roli řidiče nahradit flotilou manažerů. Minibus by vysadil pasažéry až na místě určení. Návrh vychází vstříc také invalidním vozíkům, kočárkům a bicyklům.“

Elon Musk v nedávném oznámení prozradil, jak by mohl minibus vypadat. Založen by mohl být na designu Modelu X s křídlovými dveřmi. Snadno by se tak pasažéři dostali do druhé a třetí řady sedadel. Model X disponuje 90kWh akumulátorem, přičemž dojezd je 414 kilometrů. Elon Musk také uvádí, že Model X bude nejbezpečnější SUV na trhu. Zároveň předpokládá, že Model X obdrží nejvyšší hodnocení bezpečnosti v každé kategorii v crash testech.

Elon Musk prozradil, že minibus by měl být představen v roce 2017.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru