Tesla v dubnu spustí objednávky na solární střechy

V loňském roce vizionář Elon Musk prozradil, že chce urychlit přechod světa na udržitelné energie. Z tohoto důvodu automobilová společnost Tesla zaměřující se na výrobu elektromobilů koupila společnost SolarCity vyrábějící solární panely. A díky této listopadové akvizici může Tesla vyrábět solární střešní tašky.

Elon Musk si představuje, že solární šindele se budou otáčet za slunečním světlem. Obnovitelná elektrická energie bude plně pohánět spotřebiče rodinného domu, přičemž nevyužitá energie se bude ukládat do domácích baterií PowerWall. Budova tak bude mít dostatek obnovitelné energie, přestože zapadne slunce.

Střešní tašky by se měly vyrábět z tvrzeného skla, které je odolné proti nárazu. Vybrat si budete moct ze čtyř stylů – toskánské sklo, břidlicové sklo, texturované sklo a hladké sklo.

„Solární střecha bude vypadat lépe než tradiční střecha, navíc bude mít dvakrát delší životnost a bude vyrábět elektřinu,“ řekl Elon Musk investorům v listopadu.

Podle odhadu Consumer Reports bude instalace texturované skleněné solární střechy stát kolem 73 500 dolarů. Objednávky by měla společnost Tesla přijímat už od dubna. 

press_solar_roof-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru