Tesla připravuje autonomní nákladní vozidlo a autobus

Elon Musk, zakladatel a CEO společnosti Tesla Motors, představuje další část svého velkého plánu pro rozšíření elektromobilů. Tentokrát se nejednalo o spotřebitelská vozidla. Tesla Motors pracuje na nákladním vozidle a městském autobusu, který by měl být provozován v hustě zalidněných oblastech. A na silnicích by se měla autonomní užitková vozidla objevit už během příštího roku.

Elon Musk se orientuje na vývoj a výrobu nákladních vozidel, protože chce snížit náklady na dopravu. Palivo totiž představuje významnou část nákladů silniční nákladní dopravy. A zároveň by mohla být zvýšena bezpečnost na cestách a zvýšen komfort operátorů vozidel. Ovládat takový prostředek by mělo být zábavné.

car-1209912_1280

Tesla Motors plánuje autonomní nákladní vozidlo a autobus. Zdroj: Pixabay

Autobusy pro městskou hromadnou dopravu, které by měly být poháněné elektřinou, by měly být nejenže plně elektrické, ale z velké části i autonomní. Vystačil by tak pouze jeden člověk na obsluhu jednoho či více autonomních autobusů. Cestující by se tak mohl dopravit na konkrétní místo, nikoliv pouze na pevně stanovenou zastávku.

A pokud byste cestovali autonomním vozidle a chtěli zastavit na konkrétním místě, pouze byste na to upozornili přes aplikaci, případně přes speciální tlačítko.

Nicméně, zatím se jedná pouze o plány budoucnosti. Elon Musk však věří, že vozový park autonomních vozidel by fungoval na zavolání, čímž by se majitelům snížily náklady na provoz.

Zdroj: TechCrunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru