Dnes vyšlo 15 článků

Tesla připravila krásné vánoční překvapení

Tesla nadále ukazuje, že má oproti obyčejným výrobcům automobilů navrch. Momentálně zaujal Elon Musk netradičním vánočním překvapením.

V nedávném softwarovém updatu Tesla Model X byl ukryt Easter Egg, který umožňuje majitelům přepnout auto do módu světelné show s vánoční tematikou. Stačí stisknout logo Tesla na ovládacím displeji po dobu pěti sekund a pak zadat kód „modelxmas“. Následně začne show doplněná dokonce hudbou.

Jestli nemáte doma Teslu, nezoufejte. Podívejte se na show v celé parádě na videu.

S Teslou se projedete i po Marsu

Další Easter Egg, který přišel v aktualizaci, potěší zejména fanoušky programu SpaceX týkajícího se Marsu. Po stisknutí loga je tentokrát potřeba zadat kód „mars“. Auto pak začne na obrazovce simulovat prostředí Marsu a vy se budete cítit jako na palubě výzkumného roveru.

To si můžete prohlédnout zase v tomto videu (zhruba od 0:40 do 1:18).


Jistěže tyhle sváteční vychytávky neznamenají, že Tesla automaticky vyrábí lepší auta než konkurence. Rozhodně však ukazují, že Elon Musk zaujímá inovativní přístup v automobilovém průmyslu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru