Tesla přijímá platby v dogecoiny

Tesla přijímá platby v dogecoiny

Sedm měsíců po dotazování svých desítek milionů sledujících na Twitteru, zda by Tesla měla přijímat dogecoiny jako způsob platby, generální ředitel Elon Musk poznamenal, že společnost vyzkouší měnu s psí tématikou jako platební možnost pro některé položky výrobce EV. prodejna.

Podobně jako jeho předchozí tweety o digitální měně inspirované memy, Muskova aktualizace Dogecoinu vedla k nárůstu kryptoměny o 24 %. Platby dogecoinů společnosti Tesla do jejího online obchodu přicházejí v ideální čas, zejména uprostřed uvedení nového zboží společnosti na trh. Řada položek Tesly v jejím obchodě bývá také vyráběna v omezeném množství, což by bylo ideální pro zkušební provoz pro platby kryptoměny.

Tesla již prodává řadu malých položek, jako jsou modely svých vozidel, oblečení a zábavné předměty, jako jsou karafy ve tvaru blesku. Společnost v poslední době uvádí na trh některé nové produkty. Patří mezi ně píšťalka inspirovaná Cybertruckem, přezka na opasek inspirovaná Texasem a dětská verze Cyberquadu.

Záliba Elona Muska pro dogecoin není žádným tajemstvím, přičemž CEO nazval digitální měnu kvůli její povaze „lidovou kryptoměnou“. Zdá se také, že Musk má k měně sympatie, protože dogecoin byl původně vytvořen jako vtip. V předchozích prohlášeních Musk poznamenal, že sám vlastní nějaké dogecoiny.

Pokud se Muskovo oznámení o dogecoinu potvrdí, bylo by to již podruhé, co Tesla akceptovala kryptoměny jako způsob platby za své produkty. Začátkem tohoto roku se společnost zapsala do historie tím, že byla první automobilkou, která přijímá platby v bitcoinech. Tento program byl však nakonec pozastaven kvůli obavám o životní prostředí souvisejícím s těžbou bitcoinů. Tesla nakonec pozastavila platební možnosti bitcoinů pro vozidla Tesla, ačkoli Elon Musk poznamenal, že kryptoměna by mohla být nabízena znovu, jakmile bude těžba digitální měny udržitelnější.

Zdroj, foto: teslarati.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru