Dnes vyšlo 15 článků

Tesla představuje nejrychlejší akcelerující auto na světě

Výrobce elektromobilů Tesla Motors včera 23. srpna 2016 odhalil novou výkonnou baterii pro svůj Model X a Model S. Inovativní baterie by mohla prodloužit dojezdovou trasu Modelu S na 315 mil (506 kilometrů). A tím by se Model S stal prvním elektromobilem, který by pokořil hranici 300 mil.

Modelu X se dotknou mírnější inovace, a tak by na jedno nabití byl schopen ujet 289 mil (465 kilometrů). Aktualizace se bude týkat také Modelu S P100D, jehož zrychlení z nuly na sto kilometrů za hodinu by bylo během 2,5 sekund. A tím by se podle výrobce stal Model S P100D nejrychlejším akceleračním autem na světě. Toto tvrzení je docela odvážné.

Tesla-model-S-august-announcement-889x417

Zdroj: Inhabitat

Elon Musk, CEO společnosti, řekl během tiskové konference, že baterie bude k dispozici pro všechny vozidla s režimem „Ludicrous Mode“. Současní majitelé budou moci upgradovat své vozidlo na novou baterii za 20 tisíc dolarů. A ti, kteří si objednali Teslu, ale ještě ji nedostali, dostanou zvýhodněnou cenu 10 tisíc dolarů. Cenový rozdíl je kvůli nákladům na recyklaci stávající baterie.

Tesla-model-S-august-announcement-2-889x547

Zdroj: Inhabitat

„Je to docela historický mezník, že nejrychlejším autem světa se stane elektromobil. Myslím, že to opravdu něco vypovídá o tom, kam míří budoucnost,“ řekl Elon Musk.

Nová vozidla s modernizovanou variantou baterie se budou prodávat od 134 500 dolarů.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru