Dnes vyšlo 15 článků

Tesla pracuje na novém elektrickém motoru, který by měl vydržet až 1 milion mil

Společnost Tesla pracuje na vývoji nového motoru, díky kterému vydrží lidem bez zásahu mechanika ještě mnohem déle. Na podobném projektu pracovali také inženýři z Kalifornské společnosti, akorát s tou vyjímkou, že životnost motoru je ,,pouhých“ 200 000 mil.

Na poslední tiskové konferenci samotný CEO Elon Musk oznámil, že inženýři z Tesly pracují na nové verzi elektrického motoru, který by měl dosáhnout životnosti až 1 milion mil.

Jsme velmi spokojeni s kvalitou naší pohonné jednotky. Změnili jsme cíl životnosti z 200 tisíc mil až na 1 milion mil a to jen proto, aby naše motory vydržely prakticky navždy; prozradil Musk. 

tesla-drive-unit-889x807

Společnost Tesla chce pozdvihnout výhody elektrických automobilů

Příslib elektrického motoru, který vydrží prakticky navždy je dalším způsobem Tesly, jak ilustrovat výhody elektrických automobilů v porovnání s běžnými benzínovými automobily. Vytrvalejší motor perfektně napasuje do programu ,,Infinite Mile Warranty“, který společnost Tesla představila minulý rok. Společnost zkrátka potřebovala udělat krok vpřed, protože se v poslední době začala zpochybňovat její spolehlivost.

TeslaModelS_SS18Zdroj: Inhabitat

Komentáře

Nahoru