Tesla postavila na Slovensku své nejvýkonnější nabíječky

Mladá automobilová společnost Tesla Motors v rámci svých krátkodobých plánů chce vybudovat hustou síť nabíječek po celé Evropě. Firemní nabíječky, které jsou nazývány supercharger, se vyznačují jako nejvýkonnější dobíjecí stanice pro elektromobily. V roce 2015 měly super nabíjecí stanice dorazit také do sousedního Slovenska, a to konkrétně do dvou lokalit.

Nicméně automobilka kvůli časovému presu nestihla vybudovat dobíjecí stanice na dvě plánované lokality. Do konce roku splnila pouze jednu oblast. Super nabíječky se nachází u Zvolenu, konkrétně u hotelu Kaskáda v Sliači. Otevření nabíječek se plánuje v několika následujících týdnech, tedy začátkem roku 2016.

Tesla_FP_Ljubljana1

Automobilka Tesla Motors vybudovala nabíjecí stanice také u Zvolenu.

Supercharger stanice nabije baterii za 40 minut na 80 %, přičemž dojezd takto nabitého elektromobilu je kolem 300 kilometrů. Plné nabití trvá 70 minut. Nespornou výhodou je, že nabíjení ve stanicích je doživotně zdarma. Bohužel, Česká republika se ještě super nabíječkami od Tesla Motors pyšnit nemůže, stejně tak ani Polsko či Maďarsko.

Zdroj / Foto: Kongres Magazine

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru