Tesla plánuje vyrábět milion elektrovozidel ročně

V současné době je velice skloňovaným tématem odvětví zabývající se výrobou elektrovozidel. Jednoznačným lídrem v tomto segmentu je automobilka Tesla Motors, jejíž popularita rapidně roste. Nedávno představený Tesla Model 3, s jehož pořizovací cenou začínající na 35 tisících dolarech je dostupný i běžným zákazníkům, si předobjednalo během prvních 36 hodin 253 tisíc zájemců.  Aktuální počet rezervací přesáhl už hranici 400 tisíc.

A s rostoucí popularitou se mění také chutě automobilky. Samotný Elon Musk, CEO automobilky ze Silicon Valley, oficiálně prohlásil, že do konce roku 2018 by mohla roční produkce činit 500 tisíc elektromobilů. A do konce roku 2020 by se měl tento roční počet zvýšit na 1 milion elektromobilů.

model 3

Tesla Model 3

Vize a plány jsou velice ambiciózní. V loňském roce společnost doručila svým zákazníkům celkem 50 tisíc vozidel Tesla. A v letošním roce by se mělo jednat o 90 tisíc vozidel.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru