Tesla oficiálně představila solární střechu. Vypadá úžasně

Vizionář Elon Musk už v říjnu loňského roku naznačil, že realizuje ekologický projekt týkající se solárního zastřešení. Dokonce prozradil, že solární střechy budou působit elegantně a moderně, přičemž tyto dvě vlastnosti solární zastřešení od Tesly skutečně splňuje.

Tesla začala přijímat objednávky na solární střešní šindele, které jsou buď z hladkého skla anebo ze skla s texturou. U druhé varianty dokonce ani nepoznáte, že se jedná o solární panel, zatímco u první variant je to z určitých úhlů patrné. Sám Elon Musk má na svém domě texturovanou verzi francouzského stylu, který však nebude v prodeji dříve než v roce 2018.

Tesla představila solární střechu koncem října, a to asi měsíc předtím, než společnost získala firmu SolarCity za 2,1 miliardy dolarů.

Tesla bude nabízet nakonec čtyři typy šindelů, aby odpovídaly různým bytovým estetikám. Cílem je, aby lidé upřednostnili solární střechu před nevzhlednými solárními panely, které se instalují na střechy domů nyní. Cena jedné čtvereční stopy je 21,85 dolarů, přičemž střecha o velikosti 3 000 čtverečních stop vás vyjde na 65 tisíc dolarů. Zákazníci, kteří mají o solární střechu Tesly zájem, musí složit zálohu ve výši 1 000 dolarů.

Elon Musk původně uvedl, že solární střecha bude pravděpodobně levnější než tradiční střecha, ale toto své tvrzení změnil. Solární střecha bude dražší, ale zase majitelé ušetří za elektřinu. A nemluvě o tom, že solární střecha má delší životnost než klasická.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru