Dnes vyšlo 1 článků

Tesla neuvěřitelně rychle roste a oznámila výrobu Modelu Y

Ačkoliv má automobilová společnost Tesla teprve vypustit cenově dostupný Model 3, už přemýšlí nad výrobou dalšího elektromobilu, tentokrát s označením Model Y. Elon Musk, CEO Tesly, zveřejnil hospodářské výsledky společnosti, přičemž při této příležitosti oznámil, že v roce 2020 začne s výrobou revolučního Modelu Y.

Vizionář mluvil o Modelu Y už v loňském roce, ale od té doby se neobjevily žádné podrobnější informace. Jediné, co víme, je, že by se mělo jednat o prostorné SUV, tedy větší verze současného Modelu 3. Ale na detaily si budeme muset ještě chvíli počkat. Spekuluje se navíc o tom, že by vozidlo mohlo disponovat solární střechou, větším nákladním prostorem a dojezdem až 383 kilometrů na jedno nabití.

Tesla zveřejnila i ekonomické výsledky za první čtvrtletí letošního roku, z nichž je zřejmý více než dvojnásobný meziroční nárůst tržeb a to na 2,7 miliard dolarů. I přesto je společnost ve ztrátě a z původních 282,3 milionů se ztráta navýšila na 330,3 milionů dolarů.

V prvním kvartále ale akcie společnosti stouply o 30 procent, což znamená, že akcionáři do ní vkládají důvěru.

tesla-model-y-unofficial

Zdroj: Electrek

Štítky: , ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru