Tesla napadena! Hackeři zaútočili na její web a účet na Twitteru

Sobota 25. dubna 2015 byla pro IT oddělení společnosti Tesla drsná. Do spárů hackerů se dostala nejen jejich webová stránka, ale také účet na sociální síti Twitter. Tato významná společnost si buď špatně chrání své soukromí, nebo ji napadl opravdový expert.

Téhož dne kolem 15.30 hodin byl napaden také účet na Twitteru Elona Muska, CEO Tesla Motors. Nyní čeká IT oddělení spoustu práce s napravováním škod a s vylepšováním zabezpečení.

tesla

Hacknutý profil na Twitteru

Hacker z opravy počítačů v Illinois?

První známky hacknutí stránky se objevily v 13:52 hodin. V tomto čase byl zveřejněn tweet, kde útočníci podotkli, že je účet pod jejich kontrolou. Současně změnili jméno „Tesla Motors“ na #RIPPRGANG. Pár minut na to se začaly objevovat tweety, které slibovaly každému, kdo se připojí k účtu Tesla Motors či zavolá na uvedené telefonní číslo, Teslu zdarma. Telefonní číslo, jež bylo v tweetech uvedeno, patří jisté provozovně na opravu počítačů ve státě Illinois. Předpokládalo se, že tweety jsou posílány z daného místa.

teslamotors

Webová stránka Teslamotors.com před útokem

Odnesly to i webové stránky Tesly

V téměř stejném čase byly upravené také oficiální webové stránky Tesla Motors. Útočník právě na webu uvedl, že hackl všechny účty a stránky společnosti Tesla Motors. Kolem třetí hodiny odpoledne byly stránky vypnuté. IT oddělení během jedné hodiny zpacifikovalo účet na sociální síti Twitter, nicméně s webovou stránkou to bylo obtížnější.

V současné době vypadají webové stránky i účet na sociální síti Twitter v pořádku. Nejsou zde zveřejněny žádné divné tweety, ani odkazy.

tesla screen

Tak vypadala webová stránka Teslamotors.com po útoku

Tesla není jediný případ

Před nedávnem se obětí hackerů stala mladá americká zpěvačka Taylor Swift. Této zpěvačce hackeři napadli účet na Twitteru i Instagramu.

7923949124_4ca51a69cc_h

Mladá zpěvačka Taylor Swift

Tento útok ohrozil bezpečnost serverů Tesla Motors. Mohly by odtud uniknout citlivá data, nejen fotografie. Mohlo by se jednat také o přesměrování DNS/domény, tudíž by se útočníci k citlivým údajům dostat nemuseli.

Počet podobných útoků se stále zvyšuje a větší weby a populární účty na sociálních sítích by měly zpozornit a vylepšit zabezpečení.

Zdroj: TechCrunch / Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru