Dnes vyšlo 15 článků

Tesla nainstalovala kameru do auta, aby sledovala řidiče pomocí Autopilota

Tesla nainstalovala kameru do auta, aby sledovala řidiče pomocí Autopilota

Společnost Tesla ve vozidlech Model 3 a Y umožnila kamerám ve vozidle sledovat řidiče při používání systému Autopilota. V aktualizaci softwaru společnost Tesla uvedla, že „kabinová kamera nad zpětným zrcátkem nyní může detekovat a upozorňovat na nepozornost řidiče, když je zapnut Autopilot.“ Je pozoruhodné, že Systém podle Tesly nemůže ukládat informace o přepravě, pokud není povoleno sdílení dat. Aktualizace firmwaru byla citována řadou majitelů Tesly, průmyslových pozorovatelů a bloggerů, kteří jsou aktivní na Twitteru.

Společnost Tesla čelí kritice za to, že neaktivovala monitorovací systém řidiče ve vozidle, i když se objevily důkazy o tom, že majitelé systém zneužívají. Majitelé zveřejnili desítky videí na YouTube a TikToku zneužívajících systém Autopilot – někteří z nich si natáčeli, jak sedí na zadním sedadle, když vozidlo jede po dálnici. Až dosud Tesla nepoužívala kameru nainstalovanou ve svých vozidlech a místo toho se spoléhala na senzory na volantu, které měří točivý moment – což je metoda, která vyžaduje, aby řidič držel ruce na volantu. “Současný systém snímání točivého momentu na volantu společnosti Tesla nedokáže zjistit, zda se řidič dívá na silnici.” Pokud se nový systém osvědčí, mohl by zabránit rozptýlení a být významným zlepšením bezpečnosti – potenciálně zachránit životy. Doufáme, že další vozy budou brzy aktualizovány a těšíme se na jejich vyhodnocení.“

Společnost Tesla nesdílela podrobnosti o monitorovacím systému řidiče – například sledování očí nebo polohy hlavy – ani to, zda bude používán k řízení bez použití rukou. Pokročilé asistenční systémy řidiče GM Super Cruise a Ford Blue Cruise umožňují jízdu bez použití rukou na určitých rozdělených dálnicích. Jejich systémy využívají kombinaci mapových dat, vysoce přesných GPS, kamer a radarových senzorů a také systém pozornosti řidiče, který sleduje osobu za volantem, aby zajistil, že řidiči budou věnovat pozornost.

Vozidla Tesla se standardně dodávají s asistenčním systémem označovaným jako Autopilot. Za dalších 10 000 dolarů si majitelé mohou koupit „plně vlastní řízení“, neboli FSD – funkce, která se neustále zvyšuje v ceně a kapacitách, je již roky k dispozici jako volitelná výbava. Musk hovořil o potenciálu svého značkového systému „Tesla Vision“, který k detekci a pochopení toho, co se děje v prostředí vozidla, využívá pouze kamery a takzvané zpracování neuronové sítě, a poté nůže odpovídajícím způsobem reagovat.

Zdroj, foto: Techcrunch.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru