Tesla Motors má čerstvého konkurenta Faraday Future, mají se začít bát?

Tesla už byla na poli elektromobilů příliš dlouho sama. Nyní se objevuje nový konkurent, který má našlápnuto hodně vysoko. Má se Elon Musk bát?

Tesla Motors je perla mezi výrobci elektromobilů, podařilo se jim změnit současný trh k lepšímu. Avšak nejsou již na pomyslném vrcholu zbytečně dlouho? Obří elektromobilce se právě začala rýsovat nová konkurence, sídlí v průmyslové zóně Gardeny a na budově stojí malým bílým nápisem “Faraday Future”.

Tady se někdo inspiroval Teslou

Je to jediná známka toho, že se za dveřmi rostoucí továrny tvoří opravdu něco velkého. Inspirace kalifornských gigantem je tu zřejmá, stačí se podívat na název Faraday Future – v tomto případě si zakladatelé propůjčili jméno slavného fyzika Michaela Faradaya.

faraday_1

Zbrusu nová konkurence pro Tesla Motors, má se Elon bát?

Informace o rostoucím startupu se v již uplynulých týdnech začaly objevovat v médiích. Nejvíce je startup spojován s investicí o velikosti jedné miliardy dolarů, jenž má pomoci k vybudování hi-tech továrny pro výrobu součástek. Přičemž společnost už nyní plánuje rozjet výrobu v dalších 4 amerických státech (v Nevadě, Louisianě, Georgii a samozřejmě Kalifornii).

Kdy už bude na trhu?

Elektromobil od FF (jak si společnost říká) má přijít na trh již za dva roky. Pokud se tedy bude Faraday Future inspirovat u Tesly, můžeme očekávat něco opravdu velkého, co by mohlo udělat díru do světa elektromobility (jako tomu bylo u Tesla Roadster, prvního závodního elektromobilu).

faraday-future-car

První elektromobil od FF? Už v roce 2017

A pokud chcete na trhu opravdu zazářit, potřebujete vybudovat klenot, za který vás lidé budou milovat. K tomu jsou třeba samozřejmě i finanční prostředky na jeho vývoj. Los Angeles Times proto tvrdí, že za financováním zbrusu nové elektromobilky stojí čínský miliardář Jia Yueting, jehož mění dle magazínu Forbes činí 7,5 miliard dolarů.

Zdroj: FaradayFuture

Komentáře

Nahoru