Dnes vyšlo 1 článků

Už letos bude Model S sám jezdit z New Yorku do Los Angeles, tvrdí Elon Musk

Automobilová společnost Tesla se dostává do popředí hned z několika různých důvodů. Zákazníci si vychvalují neskuteční zrychlení, perfektní bezpečnostní profil a šetrnost k životnímu prostředí. Do popředí zájmů se dostává i software autopilota, který Tesla neustále vyvíjí a zlepšuje.

Ačkoliv má společnost před sebou ještě poměrně dlouhou dobu, než dosáhne autonomní mobility úrovně 5, tedy nejvyššího stupně. Nicméně automobilka dělá vše pro to, aby se řešení zcela automatizované jízdy bez nutnosti zásahu řidiče stalo realitou v co nejkratší době. Elon Musk v TED Talk uvedl, že Tesla Model S v druhé polovině tohoto roku zvládne autonomní jízdu z New Yorku do Los Angeles bez interakce řidiče.

 

„V listopadu a prosinci tohoto roku bychom měli být schopni autonomní jízdy z parkoviště v Kalifornii na parkoviště v New Yorku, aniž by se řidič po celou dobu jízdy dotkl řízení,“ uvedl Elon Musk.

Dále Elon Musk prozradil, že Model S nepojede po pevně dané trase, ale bude reagovat na dopravní zácpy v reálném čase a bude podle toho měnit trasu. Elon Musk je odhodlán s novou aktualizací ukázat světu, jak pokročilý je autopilot Tesly.

car-1209912_1280

Zdroj: Pixabay

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru