Dnes vyšlo 1 článků

Tesla Model S se srazila s kamionem ve vysoké rychlosti

Tesla Model S si před třemi lety na své konto připsala úspěch, kdy porušila stroj testující odolnost střešní konstrukce automobilů. Začátkem tohoto týdne si jeden z majitelů elektromobilu mohl otestovat vysokou odolnost střechy na vlastní kůži při nepříjemné události, neboť na německé dálnici narazil ve vysoké rychlosti do stojícího kamionu.

Vedle dálnice stál kamion s přívěsem, který měl zakrývat staveniště. Tesla Model S jela velice rychle, což je na německých dálnicích naprosto normální. Automobil však narazil do přívěsu kamionu. I přestože se jednalo o vážnou dopravní nehodu, řidič přežil. Dokázal dokonce vystoupit z automobilu a po vlastních se odebrat do bezpečí.

tesla-model-s-nl-crash

Zdroj: Electrek

Hasiči, kteří dopravní nehodu odklízeli, se při manipulaci s baterií poradili s technickou podporou automobilky. Naštěstí nedošlo k výraznému poškození baterie, a tak nedošlo k požáru.

tesla-crash-2

Zdroj: Electrek

Toto je další důkaz toho, že si Model S pětihvězdičkové bezpečnostní hodnocení od Národní bezpečnostní dálniční administrativy (NHTSA) skutečně zaslouží.

Zdroj: Electrek

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru