Tesla model 3 je oficiálně schválen jako taxi v New Yorku

Tesla model 3 je oficiálně schválen jako taxi v New Yorku

Základní model Tesly a sice Tesla model 3 je nyní schváleným vozidle pro taxy služby v New Yorku. Testa tak může být vůbec prvním elektrickým taxíkem. Tento model je současně povolen jako pronajímatelné vozidlo – Uber nebo Lyft. Nicméně zatím není žádné takové vozidlo evidováno.

Tesla 3 je elektromobil, který jako první svého druhu schválila Komise pro taxi a limuzíny v New Yorku. Tesla je automobilka, která je známá vyšší cenou svých vozidel. Proto je nyní velmi příznivé, že se na Teslu 3 mohou nalepit černé samolepy a elektromobil nastříkat na žluto – zkrátka z ní udělat klasické taxi. V minulém roce společnost v Columbusu v Ohiu koupila celkem deset těchto vozů, aby je mohla zařadit mezi taxikářskou flotilu. Zatímco taxíky od Tesly budou zařazeny do provozu, nejsou žádné záznamy, že by se Tesla dala pronajmout Uberem nebo Lyftem.

Snímek obrazovky 2019-11-05 v 10.38.33

Elon Musk, generální ředitel Tesly slíbil, že do roku 2020 se zaslouží o provozování robo-taxíků. A jedním z kroků k tomuto slibu je právě povolení zařazení modelu 3 v New Yorské taxikářské službě.

Zdroj, foto: businessinsider.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru