Tesla má mistrovský plán! Končí s fosilními palivy

Společnost Tesla Motors publikovala aktualizaci svého mistrovského plánu, v jehož rámci chce vytvořit solární střechy s integrovanou baterií pro ukládání energie anebo rozšířit působnost do všech hlavních segmentů trhu. Také chce pracovat na autonomních technologiích, které jsou desetkrát bezpečnější než ruční řízení. A v neposlední řadě chce, aby majitelé vozidel Tesla vydělávali peníze tím, že budou půjčovat jejich vozidla.

Elon Musk, CEO společnosti Tesla Motors, má se svým grandiózním plánem hlavní vizi, a to urychlit odchod lidstva z éry fosilních paliv.

16530636500_63f5463344_k

Tesla má velké plány. Zdroj: Flickr

Solární energie

Při vytváření solárního řešení Musk nazývá „solární střechy s baterií“, která umožňuje uživatelům vytvářet a ukládat si vlastní energii. Služba bude řízena mobilní aplikací.

Více aut

Zároveň chce Tesla Motors rozšiřovat nabídku vozového parku, přičemž můžete očekávat zbrusu nový nákladní automobil a elektrické řešení pro veřejnou městskou dopravu.

„Oba návrhy jsou zatím v raných fázích vývoje a k představení by mělo dojít během příštího roku,“ píše Elon Musk.

A také už jsme vás informovali o tom, že Tesla Motors představila menší elektrické SUV, které sdílí stejnou platformu jako Model S.

Vylepšená autonomní technologie

Tesla chce vyvinout lepší autonomní technologii, neboť usiluje o to, aby její technologie byla 10x bezpečnější než řízení člověkem. Ze strany automobilky se jedná o poměrně odvážný krok, zejména poté, co jeden z řidičů Modelu S zemřel kvůli selhání autopilota.

Sdílení aut

Jestliže automobil nebudete používat po celý den k jízdě, můžete se přidat k Tesla sdílené flotile. Tímto způsobem si něco přivyděláte, zatímco budete v práci či na dovolené. Když zrovna vozidlo nebudete využívat, můžete ho půjčit někomu jinému. A tím by tato služba mohla být pohodlnější než Uber.

 „Tím se výrazně snižují náklady na vlastnictví až do bodu, kdy by mohl automobil Tesla vlastnit každý. Většina vlastníkům používá svá vozidla maximálně 2,5 hodiny denně,“ dodává Elon Musk.

Tesla chce sestavit high-end vozidlo a několik cenově dostupných automobilů. A zároveň chce generovat čistou elektrickou energii bez emisí. V posledních několika letech získala automobilka různá ocenění, přičemž Model S se stal nejprodávanějším velkým luxusním sedanem za rok 2015. Nemalý úspěch měl také Model 3, který byl představen v březnu, kdy předobjednávku uskutečnilo více než 325 000 zájemců.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru