Dnes vyšlo 1 článků

Tesla má konkurenci. Americká vláda vyvíjí revoluční baterii

Nedávno jsem vás informovali o dalším převratném produktu společnosti Tesla a to sice baterii Powerwall. Nyní na veřejnost pronikla informace, že se americké vládní agentuře ARPA-E podařilo vyvinout revoluční produkt v oblasti baterií a uchovávání energie.

Zásadní inovace spočívá v chemickém složení baterie a funkčním designu. Výsledný produkt by tak měl podobu velkokapacitního úložiště, který by umožnil společnostem, jenž vykazují velkou spotřebu energie, přejít na solární zdroje. Tahle revoluční technologie by se měla objevit na trhu do 10 let. Hlavní výhodou oproti bateriím Powerwall od Tesly je jejich cena.

batte

Doktorka Ellen Williamsová hovoří o revoluční novince.

„Myslím si, že jsme objevili svatý grál, co se týče baterií. Už jen v tom ohledu, že jsme prokázali, že je možné vyvinout zcela nové technologie baterií, které fungují a mohou být komerčně dostupné,“ prohlásila ředitelka ARPA-E doktorka Ellen Williamsová

Hlavním cílem společnosti Advanced Research Projects Agency-Energy, zkráceně ARPA-E je vývoj a inovace nových technologií. Jedná se o vládní agenturu spadající pod Ministerstvo Energetiky, kterou v roce 2009 založil Barack Obama. Zajímají se zejména o projekty, které jsou pro investory v soukromém sektoru příliš riskantní.

Zdroj: atlasofthefuture.org

Komentáře

Nahoru