Tesla má další konkurenci, tentokrát se snaží Porsche

Minulý týden v pátek německý výrobce aut prozradil, že investuje miliardu dolarů do nového vybavení a vytvoří 1000 nových pracovních míst. Všichni budou pracovat na novém elektrickém sportovním vozu s označením Mission E.

Porsche poprvé odhalilo svůj Mission E v září na frankfurtském autosalonu. Tehdy tvrdili, že by model mohl jít do výroby v příštích pěti letech. Nyní už tvrdí, že by měli mít auto v showroomech na konci roku 2020.

„Porsche si ve značně měnícím se světě motorismu bude udržovat přední pozici s tímto fascinujícím sportovním vozem,“ popsal předseda představenstva.

porsche1

Snaží se být lepší než Tesla

Nevíme jistě, zda bude Mission E vypadat přesně tak, jak byl představen ve Frankfurtu, ale určitě společnost dodrží to, co řekla o baterii. Auto poháněné lithium-iontovou baterií bude mít dojezd 500 km, 80 % baterky se dobije za pouhých 15 minut a zrychlení na 100 km/h zvládne za 3,5 sekundy. Dokonce bude podporovat bezdrátové nabíjení.

Tesla Model S proti tomu ujede na jedno nabití „pouhých“ 400 km, zato s upgradem Ludicrous Mode zvládá z nuly na sto za 3,1 sekundy.

porsche2

Bitva o nejlepší elektromobil bude ještě zajímavá.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru