Tesla je druhá nejcennější automobilová společnost v USA

Společnosti Tesla, která se zabývá výrobou elektromobilů, v tomto roce vzrostly prodeje, a tím se stává druhým nejcennějším výrobcem automobilů v USA. Zároveň umístění společnosti vizionáře Elona Muska na druhé příčce znamená, že americkým spotřebitelům záleží na klimatických podmínkách a snižování znečištění ovzduší.

Akcie společnosti Tesla vzrostly o 6 procent na historické maximum, a to díky zveřejněným údajům o silných prodejích elektromobilů Model S a Model X za první čtvrtletí letošního roku. Tesla předběhla Ford, který v letošním roce zaznamenal prodejní propad o 7 % v porovnání se stejným obdobím loňského roku. Hodnota Tesly je 47 miliard dolarů, zatímco hodnota Fordu je 45 miliard dolarů. Tesla tak šlape na paty nejhodnotnější americké automobilce General Motors, jejíž akcie klesly o 4 procent na 50,8 miliard dolarů.

tesla-value-02-889x667

Zdroj: Inhabitat

Tesla v prvním čtvrtletí letošního roku prodala přes 25 tisíc elektromobilů. A Ford pouze ve Spojených státech prodal přes 617 tisíc automobilů. Nicméně Tesla je stále ve ztrátě, přičemž v loňském roce vykázala ztrátu ve výši 773 milionů dolarů.

Tesla se umístila před Ford, který zaznamenal v letošním roce prodejní propad o 7 % v porovnání se stejným obdobím loňském roku. Hodnota Tesly je 47 miliard dolarů, zatímco hodnota Fordu je 45 miliard dolarů. Ford je stále větší společností a Tesla je stále ve ztrátě, přičemž v loňském roce vykázala ztrátu ve výši 773 milionů dolarů.

Automobilka Elona Muska není jediná, která chce prodávat elektromobily za přijatelnou cenu. General Motors představil v loňském roce crossover Bolt s elektrickým pohonem, jehož pořizovací cena je 37 500 dolarů.

Zdroj: Inhabitat

Štítky: , ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru