Tesla dnes vydala update s autopilotem

Ano, majitelé vozů Tesla mají ode dneška možnost zakoupit si aktualizaci zahrnující autopilota. Nepředstavujte si to tak, že všechna auta s aktualizací začnou fungovat úplně bez řidiče. Musk už naznačil, že proces autonomních vozidel bude dlouhodobý. Tohle je jen první krok.

Aktualizace softwaru Tesla 7.0 vás přijde na 2500 dolarů (necelých 60 000 Kč) .Obsahuje automatické zatáčení, měnění pruhů, varování před boční srážkou a parkovacího asistenta. Do budoucna jsou plánovány další funkce, majitel Tesly a miliardář Elon Musk prozradil, že auta s verzí 7.1 se budou umět sama zaparkovat do garáže.

Autopilot ovšem bude fungovat jen na novějších modelech Tesla, společnost totiž začala do aut integrovat potřebný hardware až od října loňského roku. Autopilot potřebuje 12 ultrazvukových senzorů, radar na dlouhé vzdálenosti, přední kameru a GPS data. Neobejde se ani bez řidiče, tato verze softwaru ještě stále vyžaduje, aby se řidič aspoň čas od času dotkl volantu.

tesla-model-s-p85d1-750x339

Tesla Model S P85D

Auto bez řidiče už za 3 roky!

Auto se softwarem Tesla 7.0 tedy nebude zcela autonomní, ale Musk si troufl odhadovat, že auto bez řidiče by mohli mít připravené za pouhé tři roky!

„Tesla v současné době vyvíjí automatické řízení na dálnici. Je ve fázi beta testování a k veřejnosti se dostane začátkem příštího měsíce. Takže pravděpodobně bude trvat jen měsíc, než budeme mít auto bez řidiče fungující aspoň na dálnicích a relativně snadných silnicích,“ prozradil Musk během nedávného rozhovoru pro dánský web Borsen. „Hádám, že plnou autonomii budeme mít přibližně za tři roky.“

Komentáře

Nahoru