Tesco bude spolupracovat s aplikací Olio ve snaze omezit plýtvání potravinami

Tesco bude spolupracovat s aplikací Olio ve snaze omezit plýtvání potravinami

Společnost Tesco začně propojovat svůj “zbylý” sortiment potravin se službami Olio. Úkolem je minimalizovat plýtvání potravinami po expiraci. Supermarket se chystá zavést režim do všech poboček ve Velké Británii – potraviny po expiraci bude distribuovat. 

Tesco má spojit své síly s aplikací pro sdílení potravin a sociálním podnikem Olio ve snaze zabránit tomu, aby byly jedlé přebytečné potraviny ve Velké Británii vyhazovány. Tisíce lidí prostřednictvím Olio pravidelně rozdávají svým sousedům zdarma jídlo a další předměty pro domácnost. Jedná se o první národní partnerství s významným řetězcem supermarketů. Společnost Tesco zavádí tento program do všech 2 700 poboček ve svých britských řetězcích, přičemž využívá pomoc více než 8 000 místních dobrovolníků Olio, kteří navštíví obchody Tesco, aby shromáždili přebytečné potraviny blížící se datu spotřeby.

Jídlo je odvezeno zpět do skladů, přičemž položky jsou okamžitě nahrány do aplikace Olio a jsou připraveny k bezplatné distribuci do domácností a komunitních skupin. Vyzvednutí je poté zajištěno prostřednictvím soukromých zpráv v aplikaci ze schváleného sběrného místa. Program navazuje na úspěšnou šestiměsíční zkušební verzi, která se konala počátkem letošního roku ve 250 obchodech Tesco, které měly nejvíce přebytečných potravin, včetně čerstvého ovoce a zeleniny, a pekárenských výrobků. To vedlo k přerozdělení 36 tun potravin, přičemž do aplikace byla za méně než jednu hodinu přidána polovina všech výpisů potravin.

Supermarkety byly také kritizovány za plýtvání potravinami v jejich dodavatelských řetězcích, které by mohly být přesměrovány do potravinových bank, uprostřed rekordní poptávky v důsledku Covid-19. Začátkem tohoto týdne varovala největší britská síť potravinových bank, Trussell Trust, že britská míra bídy se do Vánoc zdvojnásobí, spolu s prudkým nárůstem poptávky po charitativních balíčcích potravin, protože jsou ukončeny programy na uchování zaměstnání a podporu příjmů. „Jsme velmi hrdí na naši práci s plýtváním potravinami a náš program s FareShare každý týden pomáhá tisícům charitativních organizací,“ uvedla vedoucí komunit Tesco Claire de Silva. “Chceme zajistit, aby bylo spravováno veškeré přebytečné jídlo a aby k němu měli přístup lidé, kteří ho potřebují.” Výsledky naší zkoušky nám umožnily rozvinout partnerství v našem závazku zajistit, aby žádné dobré jídlo nezbylo nazmar. “

Zdroj, foto: theguardian.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru