Dnes vyšlo 15 článků

Teroristé plánovali bombový útok ve Wordu

Teroristé plánovali bombový útok ve Wordu

Věřte tomu nebo ne, ale Microsoft Word není jen skvělý nástroj do kanceláře, ale také velkou teroristickou zbraní. Britské policii pomohl Word odhalit dva teroristy, kteří plánovali bombový útok.

Podle některých zpráv používal muslimský konvertita Richard Dart a jeho komplic aplikaci Microsoft Word, aby vypracovali plán o bombardování ve Velké Británii. Snaží se tak obejít některé kontrolní technologie, které by mohly odposlouchávat jejich rozhovor.

Princip

Zdá se, že duo používalo stejný počítač ke psaní bombardovacího plánu, pak odstranilo text a myslelo si, že tajné služby tak nemohou nic zjistit.

Za odhalení může právě Word

Microsoft Word ale pro teroristy tak bezpečný není. Automaticky uložil některé části textu, které pomohly britské policie odhalit jejich plány a zatknout je, když cestovali do Pákistánu.

Dokonalý plán

Podle zprávy jeli Dart s komplicem Imranem Mahmúdem do Pákistánu prodiskutovat výrobu bomby, přijmout zvláštní teroristický výcvik a pokyny o tom, jak vytvářet výbušniny.

Příště v Excelu?

Dart byl uvězněn na šest let a Mahmúd dostal trest vězení 9 let a 9 měsíců. Příště si tedy jistě rozmyslí, jak si útok naplánují.

Zdroj: news.softpedia.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru