Tento úžasný dům v útesu postaví v Libanonu

Dovedete si představit dům postavený v útesu s výhledem na oceán? OPA (Open Platform for Architecture) s takovým projektem asi před 8 měsíci přišla a mluvilo se o něm po celém světě. Dnes už víme, že bude zrealizován.

Dům pojmenovaný Casa Brutale je ze tří stran obklopen zemí, čtvrtá strana je celá ze skla a nabízí nádherný výhled na moře. Měl by být postaveny ze dřeva, betonu a pevného skla. Když jdete domů, musíte sejít padesát schodů, pak se teprve dostanete do obytného prostoru.

casa-brutale

Působivé, že?

Interiér je zařízen minimalisticky, veškerý důraz je kladen na nádherný výhled. Střecha je vyrobená ze skla, takže je uvnitř dost světla. A abychom nezapomněli, na střeše se počítá s bazénem.

casa-brutale-2

Vidíte ty schody?

Domy vyrostou v Libanonu

Před pár dny bylo oznámeno, že domy Casa Brutale skutečně vyrostou v libanonském Bejrútu v nadmořské výšce 1600 metrů. Výhled však nebude na moře, ale na krajinu.

lebanon

Libanonský výhled

Odhadovaný rozpočet je 2,5 milionu dolarů (60 milionů korun). V domě se ubytuje šest lidí, má podzemní parkoviště na tři auta. Náročný projekt je řízen až z Amsterdamu.

interior

Interiér domu s prosklenou stěnou

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru