Dnes vyšlo 15 článků

Tento umělecký pár během 24 let vybudoval plovoucí ostrov

Umělci Catherine King a Wayne Adams si před 25 lety uvědomili, že nikdy nebudou mít dostatečný příjem, aby si mohli dovolit nemovitost, a tak udělali poměrně radikální rozhodnutí. Napadlo je, že si vybudují vlastní ostrov.

V současné době ostrov kotví u pobřeží Vancouver asi 45 minut lodí od nejbližšího města. Plovoucí ostrov, který umělecký pár označuje za svůj domov, se nazývá „Freedom Cove“.

Zcela mobilní ostrov je vyroben z 12 připoutaných sekcí, které zahrnují čtyři skleníky, obytné objekty, kuchyni, dílnu, uměleckou galerii, maják a dokonce i taneční parket. Wayne Adams odhaduje, že struktura váží kolem 500 tun a říká, že vše postavil pomocí pilky a kladivem. Jiné nářadí nepotřeobval.

V tomto videu se můžete podívat na neobvyklé bydliště.

Zdroj: This Is Colossal

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru