Tento systém umí detekovat drony v místech, kde mohou představovat nebezpečí

Veřejnost vnímá bezpilotní letouny jako perfektní technickou vychytávku. Nicméně i natolik užitečná zařízení mají stinnou stránku. Už se objevilo několik případů, kdy se dron ocitl v zakázaných prostorech. A s elegantním řešením, jak drony zastavit, přichází startup jménem Dedrone.  

O vývoj platformy se postaral mezinárodní tým tvořený čtyřiceti lidmi, přičemž výsledkem jejich práce je snadný, rychlý a efektivní způsob rozpoznávání dronů v určitých lokalitách. Hlavním cílem tohoto systému je zajistit bezpečný vzdušný prostor a zároveň zabránit špehování, teroristickým útokům, pašování a vandalismu.

dedrone-2

Zdroj: Facebook

Klíčovým prvkem je takzvaný DroneTracker, který je charakteristický křížovým tvarem. Uprostřed tohoto zařízení se nachází širokoúhlá kamera. A na ramenech zařízení jsou zabudovány audio senzory, senzory pro noční vidění a Wi-Fi senzory pro rozpoznání dronu podle sériového čísla. Veškeré údaje jsou zaznamenávány v krabičce, která přijímá signály od všech DroneTrackerů. Veškeré úpravy a nastavení se provádí prostřednictvím webové aplikace.

dedrone

Zdroj: Dedrone

Služby startupu budou směřovat především na letiště, datová centra, stadióny a vládní organizace, neboť tato místa jsou nejrizikovější. Systém dokonce začala používat také věznice Suffolk Country ve státě New York.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru