Dnes vyšlo 15 článků

Tento startup roste tak rychle, že CEO vzal všechny zaměstnance s jejich rodinami na Havaj

Startup Cohesity založil Mohit Aron, spoluzakladatel a bývalý CTO společnosti Nutanix. O tomto startupu se začalo psát teprve před rokem. Nicméně roste tak rychle, že se Mohit rozhodl poslat všechny zaměstnance s jejich rodinami na výlet na Havaj.  

Společnost má asi 110 zaměstnanců, a tak musel být výlet rozdělen na dvě etapy. Nyní je na exotickém ostrově 50 zaměstnanců z řad inženýrů, přičemž Mohit poslal pár fotek serveru Business Insider.  A dalších 60 zaměstnanců z prodejního a marketingového oddělení si užije výlet v únoru.

Startup Cohesity se snaží sestavit trh s novým úložištěm zvaným „hyper konvergované sekundární úložiště“. Společnost Nutanix, na jejímž založení se Mohit podílel, pomohla s propagací úložiště na trhu.

Koncept hyperkonvergence, který sestavil Mohit, spojuje výpočetní prostředky s prostředky pro úschovu dat, čímž je zjednodušena virtualizace.

Cohesity vychází ze skutečnosti, že 80 % informací v ICT nikdo nevěnuje pozornost, a tak se jim snaží vrátit jejich hodnotu. Tvrdí, že historická data je třeba správně analyzovat, neboť v sobě nesou důležité informace o trendech a chování systémů. Podle toho je potom možné lépe rozhodovat o taktikách a strategiích dalšího směřování firem a organizací. Cohesity pečuje o odložená data tím, že je správně uspořádá pro analýzu a postará se o jejich ochranu.

Startup byl založen v roce 2013, přičemž do loňského roku pracoval především na vývoji. Svůj produkt začal prodávat teprve před rokem. Ale během posledního roku získal neuvěřitelné množství zákazníků. Jen ve třetím čtvrtletí se příjmy zvýšily o 150 % oproti předchozímu čtvrtletí. Na růstu se podíleli zejména zaměstnanci, a proto jim chce Mohit výletem na Havaj poděkovat.

Investoři v posledních dvou kolech venture investování navýšili kapitál startupu na 70 milionů dolarů.

Zdroj: Business Insider, AgoraPlus

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru