Tento startup chce lidem vrátit mládí krevní transfúzí

V 16. století Elizabeth Báthory zavraždila stovky mladých žen a koupala se v jejich krvi, protože věřila, že si tak zachová své mládí. V současné době je navržen méně vražedný, ale podobně krvavý nápad. Startup Ambrosia, který založil Jesse Karmazin, nyní hledá 600 lidí, kterým zaplatí 8 tisíc dolarů za to, že se zúčastni klinické studie. V rámci této studie dostanou transfúzí 1,5 litru plazmy od dárců ve věku 16 až 25 let.

Jesse Karmazin, který má lékařský diplom, ale nemá licenci pro praktickou medicínu, sleduje, zda mají četné transfúze nějaký vliv na omlazení člověka.

blood-75302_1280

Zdroj: Pixabay

„Někteří pacienti dostali mladou krev a jiní dostali starší krev. Byl jsem schopen udělat některé statisty a výsledek vypadal opravdu úžasně. A pomyslel jsem si, že je to druh terapie, který by měl být k dispozici,“ řekl Jesse Karmazin pro Business Insider.

Nicméně zatím neexistuje žádný klinický důkaz, který ukazuje, že lze proces efektivně využít k zastavení či zpomalení stárnutí. Webové stránky společnosti slibují, že budou výsledky zveřejněny, jakmile budou k dispozici.

Tony Wyss-Coray, neurovědec ze Stanfordské univerzity, v magazínu Science Magazine poukazuje na to, že není žádný klinický důkaz o této léčbě a že Jesse Karmazin zneužívá důvěru lidí. Tony Wyss-Coray vedl studii u myší, která naznačuje parabióza, tedy chirurgická technika, která spojuje žíly dvou živých zvířat, by mohla mít omlazující účinky pro mozek. Tato studie vedla k tomu, že v roce 2015 se testovalo, zda plazma mladého člověka pomůže u osob trpících Alzheimerovou chorobou.

Jeden vědec říká, že klíč k omlazení leží v prodloužení konců lidské DNA zvaných telomery. Další studie zkoumá, zda hormony zabrání smrštění telomerů. Jiní objevili, že by terapie kmenových buněk mohla zvrátit osteoporózu. A v Japonsku vznikl první omlazující lék, který se bude nyní testovat na lidech.

Definitivní odpověď, kde najdeme pramen mládí, zůstává prozatím nejasná. Je zřejmé, že koupání v mladé krvi nikoho neomladí. Ale klíčem by mohla být právě aplikace krve mladých lidí do žíly starších lidí. Každopádně, vědci už jsou ke způsobu omlazení blíže, než si dokážeme představit.

Zdroj: Futurism

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru