Tento šílený alpský hotelový pokoj nemá stěny a střechu

Ačkoliv se na první pohled zdá, že se jedná o umění Photoshopu, jste na omylu, protože se jedná o skutečný hotel pod širým nebem poskytující nádherný výhled na švýcarské Alpy. Null Stern Hotel představil svůj poslední zážitek – minimalistický hotelový pokoj beze stěn, střechy a koupelny. Leží ve výšce 1 970 metrů nad mořem. A v ceně máte snídani do postele a služby komorníka. Nicméně za takový luxus si skutečně zaplatíte.

Švýcarští konceptuální umělci Frank a Patrik Riklinovi původně vytvořili minimalistický hotelový pokoj pod širým nebem pro Art Safiental. A následně byla upravena druhá podoba pro Null Stern.

Null-Stern-Swiss-Alps-by-Frank-and-Patrik-Riklin-2-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Hotelový pokoj nabízí pouze manželskou postel, dva noční stolky a dvě lampy. Noc stojí 250 švýcarských franků (cca 6 200 korun). Komorník vám přinese snídani do postele (i když není zmínka, kde on bude spát). Nejbližší veřejná koupelna je deset minut chůze od hotelu. Organizátoři říkají, že hotelový pokoj je možné si rezervovat od jara do podzimu. V případě špatného počasí může být rezervace na poslední chvíli zrušená.

Null-Stern-Swiss-Alps-by-Frank-and-Patrik-Riklin-4-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Smyslem koncepce je umístit hosta do středu zážitku a zaměřit se na minimální hmotné vybavení. Null Stern doufá, že podobných pokojů bude po Švýcarsku více.

Null-Stern-Swiss-Alps-by-Frank-and-Patrik-Riklin-8-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru