Tento Rus se nabízí, že bude první, komu transplantují lidskou hlavu

Aby se mohl tento zákrok stát skutečností, vyžadoval by celkem 80 chirurgů a stál by desítky milionů dolarů.

Valery Spiridonov (31) je ruský technický geek, který provozuje vzdělávací softwarovou firmu na východě Moskvy. Vzhledem k tomu, že má Werdning-Hoffmanovu chorobu, což je genetická porucha poškozující svaly a motorické neurony. Valery je schopen se trochu najíst, řídit křeslo s joystickem a psát. Nemoc je obvykle fatální a lékaři očekávají, že brzy zemře.

image

Valery Spiridonov, Zdroj: Business Insider

Xiaoping Ren (55) je čínský chirurg, který žil ve Spojených státech amerických a byl součástí týmu, který provedl první úspěšnou transplantaci ruky.

Sergio Canavero (51) je holohlavý italský neurochirurg, který sám sebe srovnává s Dr. Frankesteinem. Jeho vzorem je nacistický doktor Josef Mengele. Napsal desítky uznávaných vědeckých prací a návod pro svádění žen. V roce 2013 oznámil, že se chce pokusit transplantovat lidskou hlavu.

Xiaoping Ren a Sergio Canavero chtějí provést první transplantaci hlavy a Valery Spiridonov se dobrovolně nabídl, že hlavu poskytne. K transplantaci by mohlo dojít už v roce 2017, přičemž se počítá s 90% úspěšností. Pokud se tomu tak stane, zákrok by vyžadoval 80 chirurgů a desítky milionů dolarů.

Spousta vědců a etniků se projektu vysmívá, protože vyvolává falešné naděje. A někdo dokonce prohlašuje, že pokud Valery Spiridonov zemře, měli by být lékaři stíháni za vraždu. Transplantace hlavy se pravděpodobně provede v Číně, protože Spojené státy americké či Evropa by takový zákrok neschválily.

Zdroj: Independent

Komentáře

Nahoru