Tento přátelský robot pomáhá seniorům zůstat ve spojení se světem

Startup s názvem Intuition Robotics právě představil svůj tajný projekt ElliQ. Jedná se o robotického společníka, který má pomáhat starým lidem. Produkt, který navrhl designér Yves Behar, má sloužit seniorům, aby zůstali ve spojení se světem prostřednictvím videochatu, online her a sociálních médií. Robot jim umožní komunikovat s rodinou a přáteli i na dálku, ba dokonce jim bude připomínat, že si mají vzít léky.

ElliQ má pomáhat lidem, kteří bojují s osamělostí a pro které je těžké používat digitální technologie. Výzkum totiž ukázal, že se seniorům kvůli pocitu izolace zhoršuje tělesné i duševní zdraví, a proto je nesmírně důležité, aby rodina sledovala jejich zdravotní stav. Nicméně senioři mají často problém porozumět moderním technologiím, což může být velkou překážkou, pokud jde o udržení kontaktu s přáteli a rodinou. ElliQ je určen k překonání těchto problémů a ke spojení seniorů s okolním světem.

ElliQ-01-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Designér Yves Behar se úmyslně odchýlil od tradičního pojetí toho, jak by měl robot vypadat. ElliQ nabízí příjemnou interakci. Výsledkem je zařízení, které vypadá jako něco, co vystoupilo z animovaného filmu studia Pixar. ElliQ je přátelský, má zaoblené tvary a ovládá se pomocí jednoduchých gest a prostřednictvím displeje s LED osvětlením. A se svým vzhledem se stává neotřelým doplňkem interiéru.

V současné době je ElliQ k vidění v londýnském Design Museum. Od února 2017 startup plánuje umístit ho v domovech seniorů v Bay Area.

ElliQ-02-1020x610

Zdroj: Inhabitat

ElliQ-08-1020x610

Zdroj: Inhabitat

ElliQ-04-1020x610

Zdroj: Inhabitat

ElliQ-05-1020x610

Zdroj: Inhabitat

ElliQ-06-1020x610

Zdroj: Inhabitat

ElliQ-07-1020x610

Zdroj: Inhabitat

???????????????

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru