Tento muž vymyslel motocykl poháněný vodou

Brazilský státní úředník má znalosti v mechanice a bohatou fantazii. Ve své garáži v Sao Paulo sestavil motocykl, který nazval jako Moto Power H2O.

Ricardo Azevedo proměnil svou Hondu NX 200 z roku 1993 na vodou poháněný motocykl. Procesem elektrolýzy rozkládá vodu z nádrže na vodík a kyslík. Hořlavým vodíkem pohání motor, přičemž nejsou ani problémy s emisemi, protože namísto oxidů uhličitého a uhelnatého vychází z výfuku pouze vodní pára.

motocykl

Zdroj: Euro News

Úředník tento ekologický motocykl představil před šesti měsíci. Aktuálně pracuje na vylepšeních, protože věří, že jeho projekt může pomoci při snižování znečištění.

„Tento motocykl jezdí na vodík vyrobený z vody. V rámci hybridního testu jsem absolvoval cestu a na jeden litr vody jsem ujel přes 500 kilometrů,“ vysvětlil Ricardo Azevedo.

Zajímavé je, že motocykl nepotřebuje destilovanou vodu. Stačí použít klasickou pitnou vodu s vodovodního kohoutku, nebo dokonce i vodu ze znečištěné řeky.

„K mému překvapení znečištěná voda z místní řeky fungovala stejně jako voda čistá. Teď tedy používám znečištěnou vodu jako palivo do svého motocyklu,“ dodal.

Strojírenský profesor Marcelo Alves z University of Sao Paulo oceňuje tento přímočarý a jednoduchý koncept. Nicméně celý systém může selhat, protože motocykl zatím není dostatečně spolehlivý. Vynálezce ale věří, že pokud se nápad dostane do rukou inženýrů, bude se jednat o velkou věc oblasti ekologie.

Zdroj: Euro News

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru