Dnes vyšlo 15 článků

Tento muž si postavil vlastní solární ostrov z 150 000 recyklovaných lahví

Ekolog a architekt Richard Sowa (62) žije v mexickém Cancúnu na vlastním plovoucím ostrově, který si vyrobil z více než 150 000 recyklovaných lahví. První příbytek postavil již v roce 2005, nicméně nepřízeň počasí mu ho zničila. Když už se snažil přestavět dům potřetí, rozhodl se pro klidné vody. Podařilo se mu vytvořit obrovský domov, kde žije již od roku 2008.

„Život na vlastním plovoucím ostrově byl můj sen více než dvě desetiletí,“ řekl Richard Sowa pro Daily Mail. Z míry ho nevyvedly ani předchozí neúspěšné pokusy. Ostrov si nazval Joyxee.

1_Island-Made-of-Plastic-750x400

Richard Sowa se svým ostrovem

Plovoucí ostrovní ráj o průměru 25 metrů si Richard Sowa postavil nedaleko Cancúnu na pobřeží Mexika. Základy ostrova jsou vytvořeny z plastových lahví, dřevěných pelet a písku. Okraje jsou vroubené kameny. Ostrov se nachází 27 metrů od břehu, nicméně s břehem je spojen „pupeční šňůrou“, která mu dodává elektřinu, vodu a internet. Konstrukci domu navrhl truhlář. Je dostatečně pevná a odolná i proti hurikánu.

Třípodlažní dům

Na ostrově Joyxee stojí třípodlažní dům, který disponuje solárními panely. V domě se nachází tři sprchy, kuchyně, dvě ložnice a pračka. V koupelně je k dispozici ekologická toaleta. Sowa je vegetarián a konzumuje pouze rostliny, které ostrov obklopují. Na ostrově může být až osm lidí.

Spiral Island

Neustále seskupuje další a další láhve

Tento ostrov je mexickými úřady považován za ekologickou loď, a proto jí nechybí ani nouzové vybavení včetně hasicích přístrojů a havarijní soupravy.

Bydlí s ním japonská modelka

Sowa měl pocit, že mu na ostrovním ráji něco chybí. Uvědomil si, že je osamělý a nemá tento krásný život s kým sdílet. V roce 2014 se seznámil přes Facebook se slavnou japonskou modelou Jodi Bowlin, která přijala jeho životní styl. Na ostrově žijí se psem. A dokonce se nechávají navštěvovat turisty.

„Přestože život na ostrově vypadá bezstarostně, je tam ještě spousta práce,“ řekla Bowlin pro Mirror.

Sowa svůj ostrov neustále zdokonaluje. Základům přidává nové láhve, aby měl ostrov vyšší nosnost. A jak si vydělává na živobytí? Hudbou a uměním. Dokonce ukazuje turistům svůj ostrov za dobrovolný příspěvek.

„Vždy jsem miloval svůj ostrov a vychutnávám si každou krásu tohoto místa,“ řekl Sowa pro Inquisitr.

3_Island-Made-of-Plastic

To je skutečný ráj…

Zdroj: The Plaid Zebra

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru