Tento malware krade peníze z bankovního účtu

Malware, který byl označený jako Android.Fakebank.B, se poprvé objevil v roce 2013. Tváří se jako bankovní aplikace, přičemž ve skutečnosti se jedná o chytře konstruovaný padělek. Zachytává příchozí SMS zprávy používané bankami pro dvoufázové ověření. Když si majitel bankovního účtu všimne podvodné akce a chce zavolat do banky, malware volání zruší.

Malware je schopen zrušit odchozí hovory na čísla zákaznických služeb bank. Ačkoliv byly zatím napadané jihokorejské a ruské banky, neznamená to, že se brzy malware neobjeví i v českých vodách. Pokud objevíte na bankovním účtu nevysvětlitelný poplatek a nemůžete zavolat do finanční instituce, pravděpodobně jste se stali další obětí. Banku můžete kontaktovat pevnou linkou, e-mailem anebo si domluvit osobní schůzku.

credit-card-851506_1280

Pozor na aplikace, které do svého mobilu instalujete. Zdroj: Pixabay

Bezpečnostní společnost Symantec, která malware objevila, říká, že majitelé mobilních zařízení by se měli držet několika základních pravidel, aby snížili šanci, že jejich zařízení bude napadeno.

  • Provádějte pravidelné aktualizace softwaru.
  • Nestahujte aplikace z neznámých zdrojů. Instalujte aplikace pouze z důvěryhodných zdrojů.
  • Věnujte pozornost oprávnění požadovaných aplikací.
  • Nainstalujte vhodnou mobilní bezpečnostní aplikaci, jako je Norton, k ochraně přístroje a dat.
  • Provádějte časté zálohování důležitých dat.

Výše uvedená doporučení od bezpečnostní společnosti by vás měla ochránit před tím, aby počítačoví piráti nepřevzali kontrolu nad vašim zařízením. Stále více lidí totiž používá chytré telefony a tablety k instalaci bankovních aplikací, aby mohli provádět vklady a zpracovávat své účty na cestách. Nicméně nezabezpečené mobilní zařízení je pro hackera lehký cíl.

Zdroj: Phone Arena

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru