Dnes vyšlo 15 článků

Tento lékař byl příliš frustrovaný hledáním práce na volné noze. Založení firmy bylo nakonec jednodušší

Alexi Nazem se nejprve pokoušel najít práci na volné noze jako lékař. Nicméně si nemyslel, že bude hledat téměř rok.  

„Udělal jsem spoustu tvrdých věcí v mém životě, toto byla jedna z nejtěžších a nejvíce frustrujících věcí. A nemám tím na mysli skutečnou klinickou práci,“ řekl Alexi Nazem. „Zkoušel jsem najít práci na volné noze asi 10 měsíců.“

grand central tech-5

Alexi Nazem, zakladatel Nomad Health, a Zander Pease, Zdroj: Business Insider

Alexi Nazem trávil většinu času s makléřem a vyplňováním papírů, přičemž musel ručně vyplnit 94stránkový dokument. A v tu chvíli si uvědomil, že musí existovat lepší řešení. Založil si společnost Nomad Health, online platformu spojující lékaře a nemocnice bez prostředníka. Cílem startupu je eliminovat makléře v těchto operacích, protože se pak jedná o časově náročný a drahý proces. Když zdravotnické zařízení poskytuje práci na volné noze, musí zaplatit provizi makléřovi, který se pohybuje kolem 30 % až 40 % z platu lékaře.

V současné době je Nomad Health v beta verzi a platforma je dostupná pouze na severovýchodě USA, a to v New Yorku, New Jersey, Connecticutu a Massachusetts. Ale startup získal investici ve výši 4 milionů dolarů na další vývoj a rozšiřování.

Nomad Health je také součástí nejnovější třídy startupů Grand Central Tech, která poskytuje startupům volné kancelářské prostory v New Yorku na dobu jednoho roku. Znamená to tedy, že získané peníze může společnost skutečně zaměřit pouze na růst byznysu.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru