Dnes vyšlo 15 článků

Tento koncept smarthodinek vás zaujme!

Smarthodinky můžeme rozdělit na 2 kategorie: první kategorie se snaží ukázat jakým směrem by se měl design a použití hodinek vydat (Pebble, Blocks a Gear Fit). Naopak druhá kategorie se snaží zachovat vzhled klasických hodinek (Samsung, Huawei a LG). A o to stejné se snažil i maďarský designer Gábor Balogh, který vrátil smarthodinky k jejich počátkům.

Gábor je designér, který chce atraktivní klasické hodinky, které i přesto budou mít veškeré vlastnosti moderních vychytávek. Můžeme tedy říct, že tyto hodinky mohou sloužit jako inspirace pro technologické giganty, jako je například Apple nebo Samsung. V jednoduchosti je přece krása, no posuďte sami.

133

Je neuvěřitelné, kolik technologií se dokáže schovat do úzkého těla běžných hodinek

Koncept hodinek spatřil světlo světa víc než před rokem, ale i přesto jsou hodinky natolik zajímavé, že je vám musíme připomenout. Gábor umístil do klasických hodinek od švédské značky Triwa ciferník s úžasným digitálním uživatelským prostředím prostřednictvím kterého můžete přijímat hovory, měřit tep, poslouchat hudbu nebo použít navigaci.

Velké technologické firmy, jako je Samsung, LG a Apple už mají v hodinkách i svůj software (Android, Wear nebo WatchOS). A právě v tomto mají hodinky od designéra chybičku. Balogh je designér a ne inženýr, proto najdeme v návrhu těchto hodinek i technologické nedostatky, které se musí ještě vychytat než budou vpuštěny do světa.

162Zdroj: Startitup

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru