Tento flexibilní solární panel je o 80 % lehčí než klasické panely

Solární panely jsou sice poměrně tenké, ale mohou být ještě tenčí. Zhengrong Shi představil super flexibilní a ultralehký solární panel eArche, se kterým by se daly pokrýt fasády budov, střechy autobusů či elektromobilů.

Tento revoluční solární panel má neomezený potenciál, přičemž 40kilowattová technologie byla nainstalovaná už na třech místech po celé Austrálii.

Zhengrong-Shi-eArche

Zdroj: Inhabitat

eArche používá kompozitní materiál, jako se používá u oken letadel, a tak je o 80 procent lehčí než tradiční fotovoltaický panel. Zhengrong Shi distribuuje své nové produkty prostřednictvím australské společnosti Energus a hongkongské firmy Sunman a je přesvědčen, že eArche je v posledních deseti letech největší inovací v solárním průmyslu.

„Doposud se objevilo velice málo inovací v produktech a aplikacích, a tak jsme se rozhodli zaměřit se na samostatný panel, který byl velice těžký a tuhý,“ řekl Zhengrong Shi pro server RenewEconomy.

Některé společnosti nebyly schopné instalovat solární panely na střechy svých budov, protože fotovoltaické panely jsou příliš těžké. Nicméně technologie vynálezce Shi by mohla být řešením tohoto problému. Střešní solární systémy obvykle váží kolem osmi tun na 100 kW, zatímco eArche váží pouze kolem dvou tun na 100 kW. eArche je možné vyrobit na zakázku podle tvaru střechy či podle velikosti stěn, protože materiál je poměrně flexibilní.

„Myslíme si, že vláda by měla požadovat, aby všechny nové budovy měly solární panely integrované do jejich struktury. S tímto panelem je snadné toho dosáhnout,“ dodává.

Společnost Sunman předpovídá, že technologie by se dala použít také u jachet, automatů a podobně. Ale čas ukáže, zda je eArche tak revoluční, jak si Shi myslí.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru